Мінветеранів розробило стратегію державної ветеранської політики, – Юлія Лапутіна

  “Мінветеранів вже розробило стратегію державної ветеранської політики”, – заявила під час прямого ефіру на “Радіо Культура” міністерка Юлія Лапутіна. 

  За її словами, після перемоги України у війні з рф приблизно чотири мільйони осіб будуть дотичними до ветеранської політики. Адже відповідні статуси отримають безпосередньо учасники бойових дій, члени родин полеглих Воїнів, особи з інвалідністю внаслідок війни.

  “Ми розуміємо, що ця цифра точкова, адже після широкомасштабного вторгнення рф в Україну багато людей були мобілізовані. Майже кожна родина буде мати або ветерана, або друга-ветерана, або сусіда-ветерана. Фактично ми можемо стати суспільством ветеранів”, ― зауважила Юлія Лапутіна.

  Також міністерка поінформувала, що Мінветеранів вже розробило стратегію державної ветеранської політики. Вона передбачає інституційну реформу всього сектору безпеки й оборони, а саме впровадження дієвої системи переходу з військової служби до цивільного життя, в основі якої має бути людиноцентричність.

  Очільниця Мінветеранів також наголосила, що в сьогоднішніх реаліях важливість ветеранської політики мають розуміти не лише в керівництві держави, а й там, де вона безпосередньо реалізується ― в українських громадах.

  “Якщо ми вибудуємо нову структуру ветеранської політики, то зробимо великий крок до зміцнення національної стійкості. Зміна культури ставлення до ветерана ― це найскладніше емоційне переживання та найважливіше усвідомлення для суспільства”, ― підкреслила Юлія Лапутіна.

  Докладніше — слухайте в інтерв’ю міністра Юлії Лапутіної на “Радіо Культура”: https://to.lk/PaJhqZ

НАГАДУЄМО: