У селищі Невельське, російська артилерія в листопаді 2021 року зруйнувала 25 будинків, в яких жили 45 осіб. Сьогодні в селищі залишилося п’ятеро мешканців. Всі інші змушені були покинути зруйновані домівки і переселитися в інші місця. Про це кореспондентові Укрінформ повідомив керівник гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін.

 

  «Зруйновано за два обстріли 25 будинків. Під час першого обстрілу з 13 на 14 листопада було пошкоджено 16 будинків, із них 3 – зруйновано повністю. І під час другого обстрілу з 16 на 17 листопада було пошкоджено ще 9 будинків. Там різний характер ушкодження. Це невелике селище, в ньому всього близько 50 будинків. Тобто можна сказати, що пошкоджені 50% будинків», – сказав Каплін, зазначивши, що більшість зруйнованих будинків були раніше відновлені міжнародними гуманітарними організаціями у 2017-2019 роках.

 

  «У 2014-2015 роках, коли тривали бої за Донецький аеропорт, що знаходиться недалеко від цього селища, близько 60-70% будинків там було зруйновано. У 2017-2019 роках, коли ситуація була спокійнішою, туди зайшли гроші міжнародної технічної допомоги і конкретно Данської ради у справах біженців, яка здійснила відновлення всього житлового фонду в селищі. Іноді вартість відновлення на один будинок становила до 15 тис. доларів, бо деякі будинки відновлювалися повністю, з фундаменту. І ці будинки зараз в тому числі знову потрапили під обстріл», – констатував Каплін.

 

  Співробітники Гуманітарної місії «Проліска» 21 листопада 2021 року допомогли мешканцям селища Невельське щодо переїзду, перевезення вцілілих речей та худоби у безпечніші населені пункти. Фотографії з місця подій Каплін опублікував на своїй сторінці у Фейсбук.

 

  Він зазначив, що з п’яти осіб, які залишилися, одна сім’я – це жінка похилого віку зі своїм сином з інвалідністю, і троє самотніх. Каплін уточнив, що населений пункт знеструмлений, оскільки пошкоджені лінії електропередач.

 

  Як повідомлялося, російські окупанти двічі на тиждень, з 13 по 17 листопада 2021 року, вели вогонь по селу Невельське, яке знаходиться в Покровському районі Донецької області. Під час обстрілу були пошкоджені будинки місцевих мешканців. Жертв серед мирного населення вдалося уникнути.

 

Слідкуйте за нами

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Михайло Забродський. Інтерв’ю про нову армію, старі проблеми та велику політику
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
  • Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial