Меморіали загиблим учасникам АТО: проблеми не вирішуються роками

Майже 7 років продовжувалася історія, пов’язана з похованням військовослужбовців, що загинули у війні з Росією, на Краснопільському кладовищі. Проте вирішити проблему змогли лише ветерани – всього за 4 місяці.

 

Справа в тому, що на самому кладовищі, розташованому біля міста Дніпра вільного місця було недостатньо, тому тіла загиблих бійців довелося ховати за його межами, фактично посеред поля. Весь цей час вважалося, що це землі ДП «Облплемпідприємство», а це автоматично ускладнювало процес розширення території кладовища.

 

Облдержадміністрація та міська рада кілька років безрезультатно намагалися вирішити це питання. Навіть поява профільного Міністерства у справах ветеранів України, жодним чином не допомогла у вирішенні даного питання. У кожному випадку все завершувалося просто написанням листів у інші відомства.

 

Читайте також:

 

В Україні створять єдиний Військовий цвинтар

 

«Хлопців продовжували ховати серед поля, а опікуватися цією територією та облаштовувати її ніхто не мав законних підстав, а тим паче витрачати бюджетні кошти», – зазначив Віктор, член Ради ветеранів України при Міністерстві у справах ветеранів України. За його словами, по суті, всі дії органів влади всіх рівні зводились до безрезультатних нарад та написання листів, подальшу долю яких ніхто не відслідковував.


І лише після прямого діалогу Ради ветеранів України з тогочасним очільником Держгеокадастру України Романом Лещенко, який пообіцяв ветеранам допомогти, проблемне питання вдалося зрушити з мертвої точки.


«Нам (ред. Раді ветеранів України) з паном Романом знадобилося лише 4 місяці, аби розібратися в ситуації, побудувати алгоритм дій в рамках чинного законодавства, долучити до процесу всі зацікавлені сторони, отримати всі необхідні документи, розробити проект землеустрою та завершити процес виділення землі в постійне користування відповідному комунальному підприємству і передачі її у власність громаді міста Дніпра», – повідомив Віктор.

 

Політична воля однієї людини в «високому кабінеті» та завзяття і наполегливість Ради ветеранів України, змогли швидко та законно вирішити проблемну ситуацію, яку жодному з причетних органів влади не вдавалося вирішити на протязі 7 років.

 

Андрій Несміян, спеціально для “Нова: новини ветеранів”

 

Нагадаємо: