Материковий Китай не полишає спроб приєднати острівний Китай без війни

  Ендрю Ся, колишній високопоставлений тайванський дипломат і член опозиційної партії Тайваню Гоміньдан, їде до Пекіна в період підвищеної напруженості, оскільки КНР посилює військовий тиск на Тайвань. Про це інформує Reuters.

  Виступаючи в головному міжнародному аеропорту Тайваню в Таоюані, Ся сказав журналістам, що він зустрінеться Сун Тао, нещодавно призначеним головою китайського Управління у справах Тайваню.

  Правляча Демократична прогресивна партія Тайваню скористалася поїздкою Ся і розпочала критику партії Гоміньдан за те, що вона хоче продати Тайвань Пекіну, і піддала Ся нещівній критиці.

  Гоміньдан традиційно виступає за тісні зв’язки з Китаєм, але категорично заперечує фінансову підтримку Пекіна.

  Востаннє Ся відвідав Китай у серпні, невдовзі після того, як Пекін влаштував військові навчання недалеко від Тайваню, щоб висловити свій гнів щодо візиту до Тайбею тодішнього спікера палати представників США Ненсі Пелосі.

  Лідери КНР повністю ігнорують адміністрацію діючого президента Тайваню Цай Інвень з того часу, як вона обійняла посаду в 2016 році. В Пекіні її вважають “сепаратисткою”, і постійно відкидають заклики Цай до відновлення діалогу між країнами.

НАГАДУЄМО:

У Японії відзначають День північних територій