Литва збирається придбати бойові вертольоти Black Hawk

 Як відомо, “розумний навчається на чужих помилках, а дурень – на власних”. У керівництва Литви виникла стурбованість за свою безпеку через агресію РФії проти України. Замість того, щоб «просто пєрєстать стрєлять» вони вирішили покращити оборону країни закупивши у США бойові вертольоти Black Hawk.

 

 Поставка чотирьох вертольотів UH-60M Black Hawk з додатковим обладнанням, запчастинами та пакетом навчальної, ремонтної та матеріально-технічної підтримки запланована на кінець 2024 року. Про це повідомляє пресслужба міноборони Литви.

 

 Зазначається, що перша партія Black Hawk може бути доставлена до Литви наприкінці 2024 року, коли збройні сили Литви матимуть повністю навчений персонал: пілотів та спеціалістів з наземної підтримки.

 

 Вартість контракту – 181 млн євро (213 мільйонів доларів). Уряд США надає підтримку проекту у розмірі 25 млн євро (30 млн доларів).

 

 Литва також отримала схвалення від Конгресу США на закупівлю у майбутньому ще двох вертольотів, за необхідності”, – йдеться у повідомленні.

 

Нагадуємо: