Лукашенко обіцяє введення воєнного стану в Білорусі

Сьогодні вдень Європейськи Союз схвалив введення секторальних санкцій проти Білорусі. Вони торкнуться банківської, калійної, нафтової, тютюнової та наглядової технології. Відтепер заборонена торгівля з Білоруссю цією продукцією та постача до цієї країни товарів подвійного призначення.

 

“Це було зроблено у відповідь на ескалацію серйозних порушень прав людини в Білорусі та жорстокі репресії щодо громадянського суспільства, демократичної опозиції та журналістів, а також на примусову посадку літака Ryanair в Мінську 23 травня 2021 року і подальше затримання журналіста Романа Протасевича і Софії Сапеги”, – йдеться в офіційній заяві ради ЄС. 

 

На введені обмеження відреагував самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Як повідомляє РадіоСвобода Білорусь, під час робочої поїздки до Свіслоцького району Гродненської області Олександр Лукашенко вимагав, щоб на жодному підприємстві не було “просідання”.

 

“Ми маємо показати цим негідникам з іншого боку кордону, що санкції – це їх безсилля. І ми це зробимо. Яким буде валовий регіональний продукт після цих шалених санкцій наприкінці року? Ми готувались до цього, знали, що нам загрожує”, – цитує його прес-служба.


Лукашенко також заявив, що допускає “введення воєнного стану під західними санкціями”.

“Нехай Караєв (помічник президента по Гродненській області, раніше глава МВС) одягає генеральську форму, вам (губернатору Гродненської області Володимиру Караніку) теж звання присвоєно генерал-майора – і вперед. Воєнний стан, якщо потрібно. Але ніякого не повинно бути просідання, – наказав самопроголошений президент Лукашенко.

 

 

Нагадуємо: