«Лівійський фронт»: урядові війська продовжують наступ

Столиця країни, місто Триполі звільнено від озброєних груп Хафтара.

Міжнародний аеропорт столиці – транспортний вузол, який став метою лівійської армії вчора, зараз не функціонує – роль міжнародної повітряної гавані для Триполі грає військовий аеродром Мітіга, який розташований на схід від столиці.

 

Інфраструктурі аеропорту Триполі було завдано великої шкоди шість років тому під час зіткнень між близькою до ЛНА «Зінтанскою бригадою» і коаліцією угруповань «Світанок Лівії». Приблизно 90% літаків, що знаходилися на літовищі, виявилися або повністю знищені, або серйозно пошкоджені. Контрольно-диспетчерська вежа була зруйнована, а злітно-посадкова смуга після всіх зіткнень виявилася абсолютно непридатною для приймання літаків. Однак і цей важливий опорний пункт Хафтара в передмістях Триполі був взятий.

 

Після, вчорашньої вдалої атаки урядової армії по позиціях ЛНА в міжнародному аеропорту, оборона хафтарівців посипалася. Активні наступальні бої трішечки вгамувалися вночі і знов поновилися зранку.

Ті хафтарівці, що рятувалися з аеропорту потягли за собою інших. Тому майже без бою було звільнене останнє трипольське передмістя Каср Бін-Гашир та остаточно зачищені від ворога південні райони столиці Айн Зара та Ваді Аль-Рабі.

 

Панічно відступаючий противник кинув по собі багато техніки та амуніції. Повідомляють про захоплення – складу з боєприпасами, 7 танків, 3 бронемашин та 3 гармат.

А найманці побігли далі до міста Тархуна. Переслідуючи відступаючі частини ворога, перші підрозділи лівійської армії увійшли до району Сук-Хаміс-Амсеель і вирушили далі до Фом-Малга.

 

Повідомляють про захоплення в полон низькі військових 9-ї бригади ЛНА.

Панічні настрої серед хафтарівців поширилися і серед його прибічників в Тархуна. Повідомляють що перші втікачі, вже потягнулися з міста далі на схід.

 

Безумовний успіх на фронтах привів до необхідності підключення дипломатичних зусиль. Пройшла зустріч віцепрем’єр УНЄ Лівії Ахмед Майтіг із російськими дипломатами. Увагу привертає відносно невеличкий рівень лівійського представництва у Москві.

 

Ахмед Майтіг підсумовуючи перемовини сказав так: «….делегація УНЄ заявила, що неможливо говорити про політичне рішення кризи до тих пір, поки Хафтар не покине всі свої колишні позиції». Майтіг додав, що Москва запевнила лівійську сторону, що вона не буде брати участь в будь-яких військових діях в Лівії. Крапка. Хафтара продали, недорого.

 

Також лівійський віцепрем’єр провів зустріч з військовими ерефії та фсб-шниками. Підсумовуючи Майтіг сказав, що в найближчій час генпрокуратура Лівії зробить заяву, щодо заарештованих за шпигунство рік тому російських громадян Шугалея та Суейфана. І ні слова про затрофеєний «Панцир»…

А лівійський важковаговик, голова Президентської ради УНЄ Фаїз Саррадж полетів до Анкари де має відбутися його зустріч з турецьким президентом. На порядку денному стоїть поточна ситуація в Східному Середземномор’ї, діяльність з розвідки нафти, втрата впливу Хафтара, а також питання мирного врегулювання конфлікту і припинення вогню в Лівії.