Літак-розвідник армії США вперше працював в українському небі

  Літак-розвідник армії США Boeing RC-135V Rivet Joint вперше працював в українському небі. Борт із позивним “HOMER19” відслідковував ситуацію на кордоні та тимчасово окупованих РФією територіях Донбасу. Вчора, 27 грудня 2021 року, він здійснював політ біля прифронтової зони, пише журналіст Julian Röpcke.

 

  Як повідомляє Мілітарний, розвідувальний Boeing E-8C Повітряних сил США прилетів до України з авіабази Рамштайн у Німеччині. Він пролетів над північними та центральними областями країни, потім курсував на південь від Харкова біля лінії розмежування і здійснив дозаправку над Чорним морем. Розвідувальні E-8C Joint Stars раніше подібні польоти над Україною не виконували.

 

  E-8C Joint Stars створено на базі пасажирського лайнера Boeing 707-300, він має кілька модифікацій. Літак-розвідник відстежує стаціонарні та рухомі наземні цілі, відправляє дані наземним військам у режимі реального часу. Апаратура, розміщена на борту літака, здатна розпізнати та класифікувати колісну та гусеничну техніку за будь-яких погодних умов.