Лідери ЄС виступили із заявою через російську анексію частини території України

  27 лідерів країн-членів Європейського Союзу заявили, що ніколи не визнають фіктивні “референдуми” і засудили незаконну анексію Росією окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Про це заявив глава Європейської ради Шарль Мішель, оприлюднивши спільну заяву членів Євроради.


  “27 лідерів засуджують незаконну анексію. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо фіктивні “референдуми”. Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію”, – наголосив голова Євроради Шарль Мішель у Twitter.


  “Оголошена анексія українських територій РФією є серйозним порушенням міжнародного права та порушенням Статуту ООН. Жодний фіктивний референдум не може цього виправдати. Територіальна цілісність і суверенітет України не підлягають обговоренню. Підтримка України з боку ЄС залишається непохитною”, – додав глава дипломатії ЄС Жозеп Борель.


  “Проголошена Путіним незаконна анексія нічого не змінить. Усі території, незаконно окуповані російськими загарбниками, є українською землею і завжди будуть частиною цієї суверенної держави”, – зазначила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у Twitter.

 

Заява членів Європейської ради

“Ми рішуче відкидаємо та беззастережно засуджуємо незаконну анексію Росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Умисне підриваючи заснований на правилах міжнародний порядок та грубо порушуючи фундаментальні права України на незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, основні принципи, праві, Росія ставить під загрозу глобальну безпеку”, – йдеться у заяві.

 

“Лідери ЄС зазначили: “Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо ні незаконні “референдуми”, організовані Росією як привід для подальшого порушення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, ні їх сфальшовані та незаконні результати”. “Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію. Ці рішення є недійсними і не можуть мати жодних правових наслідків. Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ – це Україна. Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації беззастережно відкинути цю незаконну анексію”, – сказано у заяві.

 

“Перед обличчям агресивної війни Росії, а також останньої ескалації з боку Москви Європейський Союз рішуче підтримує Україну та її народ. Ми непохитні у нашій підтримці територіальної цілісності та суверенітету України”, – додали лідери ЄС.

 

“Україна реалізує своє законне право на захист від російської агресії, щоб відновити повний контроль над своєю територією та має право на звільнення окупованих територій у межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Ядерні загрози з боку Кремля, військова мобілізація та стратегія хибного уявлення території України як території Росії і заяви про те, що війна зараз може відбуватися на території Росії, не похитнуть нашої рішучості”, – зазначили лідери ЄС.

 

Ми посилимо наші обмежувальні заходи у відповідь на протиправні дії Росії. Вони ще більше посилять тиск на Росію, щоб вона припинила агресивну війну.

 

Ми повторюємо, що Європейський Союз твердо стоїть на боці України та продовжуватиме надавати потужну економічну, військову, соціальну та фінансову підтримку Україні стільки, скільки потрібно”, – підсумували лідери ЄС.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова