Лазерні системи здатні знищувати невеликі безпілотники (ФОТО)

  Компактні системи лазерної зброї для знищення невеликих безпілотників зазнали модернізаціїі. Тепер вони здатні збивати БПЛА за допомогою більш потужних променів. Крім того системи лазерної зброї  стали більш компактними і можуть бути встановлені на автомобілі, кораблі та катери.

 

  Стало відомо, що Корпус морської піхоти США уклав угоду з Boeing на 2,5 мільйона доларів вже на обслуговування нової компактної системи лазерної зброї протягом наступних п’яти років. В рамках контракту компанія Boeing завершила серію оновлень системи компактного лазерного зброї, в наслідок система отримала здатність знищувати БПЛА більші за розмірами. У Boeing заявили, що в результаті оновлень вдалося також зробили лазерну зброю більш надійнішою і швидшою у використанні, а також вдалося збільшити відстань до цілі, яку необхідно знищити.

 

  Робота над системами лазерного зброї для знищення дронів почалися після того, як була проаналізована ситуація використання БПЛА на Близькому Сході і в Північній Африці. Спосіб застосування невеликих БПЛА та завдана ними шкода ворогу продемострувала, що дешеві серійні БПЛА становлять найбільшу загрозу. Ці системи відносно недорогі, легко і швидко можуть бути модифіковані і їх можна легко і непомітно транспортувати.

 

Читайте також:

  Сьогодні дрони для наведення на ціль і спостереження за військами противника використовують не тільки регулярні армії, а й бойовики-терористи. Так, американські морські піхотинці в 2019 році заблокували принаймні один іранський безпілотник, що пролетів на відстані 800 метрів від військового корабля ВМС США в Ормузькій протоці. Американським військовим вдалося заблокувати управління ворожим БПЛА, в наслідок чого він дрон втратив зв’язок з оператором і впав у море.

 

  Розроблена компактна система лазерної зброї тепер вже не просто блокує дрони, а одразу їх знищує. Лазерні системи можуть знищити БПЛА, які америкаські військові відносять до «Класу 1 і 2»: дрони важать до 30 кілограмів і виконують завдання на висотах до 1 км.

 

  Система, розроблена Boeing, також має можливість протидії датчику на великих відстанях і для більших за розмірами цілей. Система використовує програмне забезпечення для виявлення та відстеження можливої загрози. Як тільки система виявляє БПЛА противника, озброєння фокусує високоенергетичний лазерний промінь на цілі до тих пір, поки ворожий БПЛА не втратить здатність до виконання поставленого оператором завдання.

 

  Найцікавіше полягає в тому, що модернізовану систему лазерної зброї для знищення БПЛА може обслуговувати, управляти і переносити тільки одна людина.

 

Читайте також:

  Використання «лазерної ППО» також дає можливість економити більш дорогі боєприпаси ППО, призначен для ліквідації інших загроз, а також скорочує логістичні витрати, усуваючи потребу в поповненні запасів звичайних боєприпасів.

 

  Інформація про те, скільки лазерних систем перебувати в даний момент на озброєнні і які підрозділи армії США отримали ці системи, засекречена. Але на фотографіях і відеороликах Корпусу морської піхоти США можна розрізнити підрозділи ППО, які задіяні у випробовуваннях лазерних систем на Східному і Західному узбережжях США. За інформацією Boeing, в минулому році морські піхотинці випробували модернізоване лазерну зброю в штаті Арізона, де вони знищили 12 із 12 БПЛА «ймовірного противника».

 

Олександр Вікторович, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: