Китайський “мирний план” високо оцінили в москві

  На росії дуже схвально оцінили так званий “мирний план”. Як зазначила речниця МЗС рфії Марія Захарова, кремль повністю поділяє викладені у плані положення і на словах повністю “відданий принципам Статуту ООН, міжнародного права та безпеки”. Про це пише Telegram-канал МЗС росії.

  Окрилені підтримкою Пекіна рашисти заявили, що для завершення війни в Україні політико-дипломатичним шляхом, з їхньої точки зору, необхідно виконати кілька умов:

 • припинення постачання в Україну західної зброї;
 • повернення нейтрального позаблокового статусу;
 • відмова від вимог виведення рашистських військ із окупованих територій України;
 • забезпечення прав російськомовного населення;
 • скасування позовів до міжнародних судових інстанцій.

  Невиконання “російських вимог”, з точки зору представниці МЗС рфії, розцінюється москвою як небажання України вести переговори, що “унеможливлює встановлення миру”.


  За словами радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, війна може закінчитися хоч завтра, якщо росія припинить бойові дії на території України та виведе з окупованих територій свої війська.

  Запропонований Китаєм “мирний план” по закінченні війни в Україні є вигідним виключно Росії. Про це заявив президент США Джо Байден, інформує телеканал ABC News.

  “Я не бачив у цьому плані нічого, що свідчило б про те, що в ньому міститься щось, що було б вигідно комусь іншому, окрім Росії, якби цей китайський план було виконано”, – заявив Байден. Крім критики самого так званого “мирного плану”, Байден категорично відкинув ідею про участь Китаю у “мирних переговорах”, назвавши такий підхід ірраціональним.

  Що стосується запропонованого Китаєм «мирного плану», то я не маю великої довіри до КНР, — завив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Представник КНР з трибуни ООН так і не наважився визнати російську федерацію агресором

Нагадаємо, що 24 лютого Китай, , оприлюднив так званий “мирний план” зі своїми ідеями щодо врегулювання війни на території України. Він складається із 12 пунктів:

 1. Повага до суверенітету всіх країн;
 2. Відмова від «менталітету холодної війни»;
 3. Припинення військових дій;
 4. Відновлення мирних переговорів;
 5. Вирішення гуманітарної кризи;
 6. Захист цивільного населення та військовополонених;
 7. Забезпечення безпеки атомних електростанцій;
 8. Зменшення стратегічних ризиків;
 9. Сприяння експорту зерна;
 10. Припинення «односторонніх санкцій»;
 11. Підтримка стабільності промислових ланцюгів та ланцюгів поставок;
 12. Сприяння повоєнному відновленню.

Учасники G20 не змогли дійти консенсусу щодо оцінки подій в Україні

  Президент України Володимир Зеленський заявив, що факт того, що Китай представив свою ініціативу щодо миру в Україні, непоганий. Але є питання – які саме кроки будуть здійснені після таких пропозицій?

  Зеленський заявив, що планує зустрітися із лідером Китаю Сі Цзіньпіном. За його словами, Україна зацікавлена у збереженні економічних відносин. “Китай поважає територіальну цілісність, отже має зробити все, щоб росія пішла з наших територій”, – додав Зеленський.


НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 367 доба (другий рік війни)