Китайська державна компанія постачає порох до росії з якого виготовляють патрони для автоматів

  В минулому році китайська державна компанія Poly Technologies залізничним вагонами через Забайкальськ відправила на росію десятки тисяч тон бездимного пороху. Пунктом призначення був Барнаульський патронний завод. Цього вистачить, щоб виготовити принаймні 80 млн боєприпасів, пише видання The New York Times.

  Незареєстровані поставки нещодавно виявив американський агрегатор торгових даних Import Genius. Крім того, раніше США вже наклали санкції на Poly Technologies за продаж ракетних технологій в Іран. А Барнаульський патронний потрапив під санкції ЄС у грудні 2022 року.

  Видання пише, що за даними митних документів, Poly Technologies з моменту вторгнення рф до України відправила пороху на Барнаульський патронний завод майже на 2 мільйони доларів. Схоже, що саме з нього виготовити патрони для російських автоматів Калашникова та снайперських гвинтівок.

  Прямих доказів того, що китайський бездимний порох росіяни використовують на війні проти України немає. Poly Technologies написала, що порох був використаний для “мисливських патронів іноземного зразка”. Проте аналітик Браян Карлсон з Центру досліджень безпеки каже, що мова йде не про мисливські, а саме про військові набої.

  У США висловили занепокоєння щодо Пекін може і сьогодні відправляти на росії «смертоносну допомогу».

Нагадуємо:

Від сьогодні починає функціонувати Єдиний реєстр зброї