Китай поширює свій вплив на Туркменістан

  Доки кремль намагається хоть щось загарбати в Україні, Китай поступово підминає під себе країни Середньої Азії, які донедавна міцно знаходились у сфері впливу росії. Китай та Туркменістан вирішили підняти свої двосторонні відносини до рівня «всеосяжного стратегічного партнерства». Рішення було ухвалено під час переговорів президента Туркменістану Сердара Бердимухамедова з головою КНР товаришем Сі Цзіньпіном у Пекіні в п’ятницю, йдеться у заяві МЗС КНР.

  Лідери двох країн сформулювали «комплексний план майбутнього розвитку китайсько-туркменських відносин та спільно оголосили про підвищення рівня двосторонніх відносин до всеосяжного стратегічного партнерства», інформує Сhinaview.

  «Маючи схожі погляди та цілі, а також переплетені інтереси, дві країни повинні разом йти шляхом розвитку та омолодження, використовувати взаємодоповнюваність своїх сильних сторін та повністю використати потенціал співпраці для реалізації загального розвитку», — йдеться у заяві. – Китай і Туркменістан «мають поглибити співпрацю у правоохоронній сфері, безпеці та біологічній безпеці та спільно боротися з трьома силами – тероризмом, сепаратизмом та екстремізмом», – додав Сі Цзіньпінь. «Співпраця в галузі природного газу є наріжним каменем китайсько-туркменських відносин, і розширення співробітництва в цій галузі є стратегічними і довгостроковими інтересами обох країн», — зауважив Сі.

  Товариш Сі особливо підкреслив, що механізм співпраці “C+C5” (Китай + Центральна Азія) є новим механізмом співпраці між Китаєм і країнами Центральної Азії.

  Після переговорів Сі та Бердимухамедов «стали свідками підписання документів про співпрацю у багатьох сферах, включаючи співпрацю в рамках форуму «Один пояс, один шлях», «зелений» розвиток, цифрову економіку, охорону здоров’я, культуру, спорт, пресу та ЗМІ, а також природний газ», йдеться у заяві МЗС КНР.

 

НАГАДУЄМО:

 

На початку війни Китай просив не допомагати Україні