Китай відправив до космічної станції вантажний корабель

  Сьогодні, 20 вересня, Китай за допомогою ракети-носія «Чанчжен-7» вивів на орбіту вантажний космічний корабель «Тяньчжоу-3» до споруджуваної космічної станції. Про це повідомило Центральне телебачення Китаю. Запуск відбувся з космодрому Веньчан в південній провінції Хайнань.

 

  Тяньчжоу в перекладі з китайської – «Небесний корабель». «Тяньчжоу-3» – китайський безпілотний вантажний космічний корабель, спроектований на основі цільового модуля «Тяньгун-1» для доправлення вантажів на космічну станцію «Тяньгун».

 

На малюнку зображені пілотований космічний корабель “Шеньчжоу”, орбатальна станція “Тяньгун” та вантажний космічний корабель “Тяньчжоу”

  Чанчжен з китайської перекладається як «Великий похід».

  «Чанчжен-7» (СZ-7) – китайська двоступенева ракета-носій середнього класу, яка працює на екологічно чистих компонентах ракетного палива: рідкому оксигені (кисні) і гасі.

 

  Для ракети-носія «Чанчжен-7» в майбутньому відводиться ключова роль для доставки на орбіту вантажних космічних кораблів «Тяньчжоу», а згодом нею планують замінити ракету-носій «Чанчжен-2F», за допомогою якої зараз виконуються зараз запуски китайських пілотованих космічних кораблів.

 

  «Чанчжен-7» дозволяє виводити в космос:

  • на низьку навколоземну орбіту космічні апарати вагою до 13,5 тон;
  • до 5,5 тон на сонячно-синхронну орбіту;
  • до 7 тонн на геоперехідну орбіту.

 

  Перший запуск ракети-носія «Чанчжен-7» відбувся 25 червня 2016 року зі китайського космодрому Веньчан.