Китай і Росія координують свої дії в моменти військової ескалації: це не випадковість – Йоахім Краузе

  Поки Росія стягувала війська до кордону України, Китай посилено порушував повітряний простір Тайваню. Таким чином, вимальовується закономірність у їхній боротьбі проти Заходу: Пекін і Москва домовляються і посилюють регіональні кризи одночасно.

 

  Про це на сторінках Neue Zürcher Zeitung пише директор Інституту політики безпеки в Кільському університеті Йоахім Краузе (на фото). Він додає, що така злагодженість дій Росії й Китаю – це та закономіність, на яку військові експерти вказували вже давно. Загроза в тому, що Москва і Пекін, співпрацюючи, можуть спробувати піти на військові вторгнення кожен в своєму регіоні одночасно, щоб вирішити грубою силою свої регіональні проблеми.

 

  Росія і Китай не просто кидають виклик міжнародному порядку. Вони також розглядають облюбовані регіони, як виключно власну сферу впливу й домінування. А США розглядаютьяк головного політичного та військового ворога.

 

Читайте також:

  Дедалі більше фактів вказують на те, що Москва і Пекін утворили військово-політичний альянс, який дозволяє їм досягти намічених загарбницьких планів. Вони уникають прямого великого військового конфлікту зі США (у випадку з Китаєм варто зазначити, що це поки що). Натомість вони намагаються  використати так звану “тактику салямі” в регіональних конфліктах, щоб поступово довести їх до бажаного завершення шляхом обмеженого військового втручання. Такі втручання можуть бути непрямими за своєю природою, але вони також можуть набувати форми і класичного вторгнення.

 

  ДОВІДКА: Тактика салямі – термін був даний угорським комуністом Матяшом Ракоші. Завдання – поступова, крок за кроком,  ліквідація демократичних партій і захоплення влади комуністами в державах, зайнятих або звільнених під час Другої світової війни Радянським Союзом. При застосуванні такої тактики певна партія входить в урядову коаліцію, а потім, застосовуючи шантаж та спираючись на силовиків, усуває з політичного життя спочатку своїх опонентів, а згодом і союзників.

 

  В регіонах Південно-Китайського моря, Тайваню, Східно-Китайського моря, Балтії і Чорноморському регіоні є країни, які у сфері безпеки так чи інакше вступили в союз зі США або хоча б тісно співпрацюють з Вашингтоном, коли мова йде про оборону. Воно й насправді так: сьогодні США єдина країна, здатна захистити маленькі країни Європи та Азії від військової агресії Москви чи Пекіну. Однак, потрібний ефект стримування може бути досягнуто тоді, коли американські Збройні сили отримають підкріплення з США чи інших регіонів.

 

Читайте також:

  Суть сьогоднішньої стратегії Китаю і Росію полягає в тому, щоб поставити США в умови необхідності одночасно вести дві регіональні війни: в Європі й Азії. І саме тому Москва і Пекін намагаються посилювати кожен свою агресію одночасно.

 

  Це загрожує тим, що адміністрації Байдена доведеться обирати кого з союзників рятувати або ж взагалі «висловити занепокоєння» і просто спостерігати за перебігом подій. В результаті американські альянси розпадуться. А агресія й військовий шантаж принесуть бажані плоди.

 

  Шаблон одночасної регіональної агресії Москви й Пекіна стане нормою саме у найближчі роки.

 

  Сьогодні важко зрозуміти хто кому допомагає в цьому альянсі. Чи то Росія підтримує Китай в його намірах атакувати Тайвань? Чи Пекін «б’є в барабан війни на порозі» Тайваню, щоб дати Москві шанс загарбати Україну?

 

  В цій ситуації Європа повинна діяти! Але… Ключові політики не можуть просто так покладатися на деескалацію в подібних конфліктах. Потрібно чітко називати відповідальних за розпалювання кризи і розробити конкретні реальні політичні підходи обмеження агресивної поведінки Росії в Європі. Також дуже важливо, щоб такі країни як Німеччина або інші європейські держави компенсували той військовий ресурс, якого бракує США. Їм потрібно негайно розпочати нарощування своїх Збройних сили, щоб отримати свободу дій хоча б в Європі.

 

Нагадуємо: