Корейці перебудували десантний корабель в авіаносець (ФОТО)

Південнокорейське Міністерство національної оборони і управління оборонних закупівель (Defense Acquisition Program Administration – DAPA) провели 133 засідання спільного Комітету з програмами оборонних закупівель (Комітету Банчжу), на якому було затверджено програму створення і будівництва для ВМС Південної Кореї в період 2022-2033 років першого легкого авіаносця під позначенням CVX.

 

Читайте також:

 

Іран продовжує приховувати обставини катастрофи літака МАУ

 

 

У даний проект трансформувалася раніше затверджена програма будівництва нового великого авіаносного універсального десантного корабля LPH-II. Програма будівництва до кінця 2020-х років для південнокорейського флоту великого авіаносного універсального десантного корабля (УДК) нового проекту LPH-II була затверджена вищим військовим керівництвом Південної Кореї ще у липні 2019 року.

 

До теперішнього часу в Південній Кореї побудовані вже два УДК, що відносяться до проекту LPH-I – LPH 6111 Dokdo (введений в дію ВМС Південної Кореї в 2007 році) і LPH 6112 Marado (з травня 2019 року і до сих пір знаходиться на випробуваннях). Запланований в 2019 році до будівництва третій УДК проекту LPH-II повинен був мати стандартну водотоннажність близько 30 тисяч тонн – удвічі більше, ніж кораблі типу Dokdo (14,5 тисяч тонн).

 

Читайте нас також у Телеграмі

Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку

 

 

З самого початку планувалося, що LPH-II буде повноцінним авіаносним кораблем з авіагрупою до 16 винищувачів з укороченим зльотом і ветікальной посадкою Lockheed Martin F-35B Lightning II, причому для їх зльоту корабель спочатку планувалося оснастити трампліном. В подальшому, однак, стало відомо, що аванпроект корабля піддається переробці в бік посилення “авіаносної” складової і в підсумку офіційно трансформувався в легкий авіаносець CVX.

 

Повідомляється, що стандартна водотоннажність корабля складе близько 30 тисяч тонн, а авіагрупа складе 20 винищувачів F-35B і вісім вертольотів. Попередні зображення демонструють, що корабель не матиме трампліну, але буде оснащений модною зараз “двухострівною” надбудовою.

 

Нагадаємо: