Консультативна рада при адміністрації може роз’єднати ветеранів (ФОТО)

Днями, за розпорядженням голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова,  при облдержадміністрації створили Консультативну раду у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України.  Про що очільник регіону підписав відповідне розпорядження. Новий дорадчий орган в області створено на зразок такого, який вже діє при адміністрації Президента України.

 

 Головним завданням новоствореного органу ради його активісти бачать захист прав, свобод та інтересів полтавців, яких віднесено до лав учасників бойових дій. Зокрема,  ветеранів війни, членів сімей загиблих захисників України, осіб з інвалідністю, яку ті отримали в наслідок війни та учасників бойових дій на території інших держав. А також членів сімей військовослужбовців та осіб, яких незаконно утримують на тимчасово окупованій території України, або зниклих безвісти, постраждалих учасників Революції Гідності…

 

Читайте також:

 

Ветеран АТО у суді переміг міську раду (ВІДЕО)

 

«Полтавська облдержадміністрація вже має позитивний досвід взаємодії через консультативні ради. Приміром, із березня 2020 року при ОДА діє робоча група з питань соціальної підтримки та реабілітації учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, – пояснив О. Синєгубов мету створення нового дорадчого органу. –  Отже, коло цих соціальних груп розширено. Відтепер на засіданнях обговорюватимемо питання, які найбільше турбують бійців та їхні сім’ї, а також пропозиції щодо соціального захисту ветеранів. Сподіваємося на подальший ґрунтовний і плідний діалог…».  

 

Здавалося б, для Полтавщини, де сьогодні зареєстровано майже три десятки громадських організацій, які таким чи іншим чином опікуються захистом прав учасників АТО/ООС, ветеранів війни, учасників бойових дій на території інших держава та їхніх родин тощо, створення такого органу справді  згуртує ветеранську спільноту і посилить комунікацію їхніх активістів з керівництвом області.

 

Але вийшло, схоже, не зовсім так, як планувалося. Консультативна рада у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України ще не провела жодного засідання, але вже намітилися в її роботі «центробіжні» тенденції.  Приміром, представник громадської спілки Полтавщини «Координаційна рада громадських організацій учасників АТО», учасник бойових дій Тарас Лелюх кореспонденту «НОВА» розповів, що він та його побратими в регіоні доволі неоднозначно зустріли розпорядження голови Полтавської ОДА про створення Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України.

 

Читайте також:

 

Стало відомо, до яких конфесій зараховують себе бійці ЗСУ

 

 

«Цей орган створено для «галочки». У нас вже є реально діюча ветеранська  структура при ОДА, яка складається виключно з найкращих спеціалістів з числа учасників бойових дій по своїх напрямках та заступників голови ОДА, – пояснює свою позицію активіст. – А Консультативну раду створили, бо цього захотіли «афганці», ветерани МВС, та інші «заслужені ветеринари», котрі і захотіли в нашу раду. Ми (учасники АТО/ООС – авт.) відверто пояснили керівництву ОДА: хочуть цирк, а не робочий орган – ми всі вийдемо з ради. Працюйте з ними… Ми в цю раду теж делегували декількох наших ветеранів, щоб мати інформацію про балаган…».

 

Радикальна і безкомпромісна позиція одного з відомих на Полтавщині активістів-фронтовиків поки що на ситуацію не вплинула. Принаймні, голова новоствореної Консультаційної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України, учасник АТО, «афганець», керівник громадської організації «Об’єднання ветеранів війни Полтавщини» Іван Петренко у коментарі для «НОВА» зазначив, що створення такого дорадчого органу – вимога часу.

 

Торік президент України В. Зеленський доволі активно відвідував регіони і майже скрізь його зустрічали ветерани-«атовці», котрі висловлювали багато претензій гаранту щодо ситуації в країні і, зокрема, дотримання прав фронтовиків.  Напевне, щось впорядкувати стосунки Адміністрації Президента з учасниками бойових дій і «тримати руку на пульсі», у липні 2020 року і було створено Консультаційну раду при президенті України у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України, як консультативно-дорадчий орган. Відповідні ради створили і в регіонах. У тому числі, і на Полтавщині, де Консультативна рада складається з представників 21 громадських організацій, які піклуються про учасників бойових дій та їхні сім’ї. 

 

Читайте також:

 

Ветерани пройшли навчальні курси перепідготовки і отримають фінансування для своїх бізнес-проєктів

 

 

Проте, погоджується І. Петренко, учасники АТО/ООС, котрі розкритикували саму ідею створення в області Консультаційної ради при  голові ОДА у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України, в дечому мають рацію. Приміром, вони, і не лише вони, не розуміють доцільності існування сьогодні в регіоні ради ветеранів, яка об’єднує, зокрема, учасників  Другої світової війни.

 

«Реальних учасників тієї війни в живих вже майже не залишилося. А ті, хто ще живий, мають поважний вік – за 90 років, і їх одиниці…, – констатує голова нової Консультативної ради. – Але на «їхні» місця прийшли молоді ветерани, які ніколи не були на фронті, що викликає в суспільстві певне несприйняття. До того ж, обласна влада сама підіграє таким ветеранським організаціям. Приміром, якщо об’єднанню учасників бойових дій на території інших держав з обласного бюджету на утримання офісу, комунальні послуги, оплату за телефон тощо, виділяють 50 тисяч гривень грн. на рік, то ветеранам Другої світової війни – 150 тис. грн…».

 

Разом з тим, вважає І. Петренко, уїдливі коментарі активістів з числа учасників АТО/ООС, щодо створення  Консультаційної ради при  голові Полтавської ОДА у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України, і їхня безкомпромісна позиція щодо інших учасників бойових дій, теж не лічать «молодим» фронтовикам. На його думку учасники АТО/ООС занадто багато сил і часу витрачають на лобіювання виключно «своїх» інтересів – виділення земельних ділянок, багатотисячних виплат матеріальної допомоги, пільгових путівок на відпочинок і оздоровлення, вирішення житлових питань тощо. Забуваючи при цьому, що на Полтавщині проживають сотні «інших» учасників бойових дій, котрі мають такі саме права і пільги, гарантовані державою.

 

«Переконаний, що всі учасники бойових дій на Полтавщині мають бути згуртовані разом. І ми маємо вітати будь-які кроки центральної і регіональної влад в цьому напрямку, – констатує І. Петренко. – Батьківщина в нас одна, і захищали її в різні часи в боях мільйони українців, яких називають фронтовиками.  Ми маємо з повагою ставитися один до одного і не поділяти ветеранів на «правильних» і «неправильних». Думаю, що створення Консультаційної ради при голові Полтавської ОДА  у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України сприятиме цьому процесу…».

 

Олександр Брусенський для “НОВА: новини ветеранів”.

 

Нагадаємо: