Конференція депутатів, представників місцевих громад, громадських об’єднань учасників АТО “Патріоти до влади”

Конференція депутатів, представників місцевих громад, громадських об'єднань учасників АТО "Патріоти до влади"

14 квітня 2018 року о 11.00 у Харкові, в приміщенні конференц-залу Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління відбулася І Харківська обласна конференція депутатів, представників місцевих громад, громадських об’єднань учасників АТО “Патріоти до влади”.

Основним предметом обговорень ветеранів війни за незалежність нашої держави під час цієї конференції стало обговорення ситуації, коли чомусь якраз ті, хто і відстояв право нашої країни на існування, ризикуючи своїм життям на фронті, є значною частиною інертними й пасивними членами суспільства у площині громадсько-політичної діяльності.

Конференція депутатів, представників місцевих громад, громадських об'єднань учасників АТО "Патріоти до влади"

Конференція депутатів, представників місцевих громад, громадських об’єднань учасників АТО “Патріоти до влади”

Доповіді:
Тема: «Реформа децентралізації: роль учасників АТО в розбудові територіальних громад».
Сапелкін М. С. – голова ради ГО «Спілка ветеранів АТО», депутат Роганської ОТГ.

Тема: «Ветерани АТО – каталізатори позитивних змін в суспільстві».
Тараник О. М. – керівник відділу проектного менеджменту ГО «Спілка ветеранів АТО»

Тема: «Самоактуалізація учасників АТО як вагомий фактор розвитку громадянського суспільства в Україні»
Мельман В. О. – психолог, член Української спілки психотерапевтів, тренер, доцент кафедри політології та філософії ХаРІ НАДУ при Президентові України.

Тема: «Роль громадських організацій ветеранів АТО у сфері патріотичного виховання».
Лукаш М. С. – голова Чугуївського відокремленого підрозділу ГО «Спілка ветеранів АТО», радник голови Чугуївської РДА.

Тема: «Реформа Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО».
Єрьоменко О. В. – головний спеціаліст Східного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО

Презентація проекту: «Інститут громадсько-політичної освіти для учасників-АТО «Патріоти до влади»
Сапелкін М. С. – голова ради ГО «Спілка ветеранів АТО», депутат Роганської ОТГ.

Крім того, у виступах доповідачів, ставилося питання про те, що наявні життєві: соціальні, юридичні, психологічні проблеми учасників АТО не завжди вирішуються належним чином на державному рівні. А загальна кількість атовців на теперішній час в Україні складає близько 350 тисяч громадян. Наочним і яскравим прикладом цього, як було наведено, стало рішення Кабінету Міністрів України щодо введення в дію Постанови 413 від 07.06.2017 року – яке фактично зупинило видачу землі атовцям по всій Україні. І тільки консолідована позиція громадських об’єднань учасників АТО стосовно неприпустимості таких заходів, примусила уряд нашої країни відмінити цю постанову.

Активісти зазначили: зараз же хвилю обурення серед атовців підіймає рішення КабМіну щодо монетизації пільг – що безумовно суперечить Закону України “При соціальні гарантії ветеранам війни” та інтересам учасників АТО.

Нажаль, як відмітили присутні, серед 26 учасників АТО – депутатів Верховної Ради України, тільки одиниці намагаються опікуватися реальними життєвими проблемами своїх побратимів-учасників АТО.

Інші, як ми бачимо, стали просто черговими мешканцями українського політичного небосхилу – не відрізняючись ні у чому від тих, хто був перед ними у ВР на протязі 7 скликань. На совісті яких і лежить повна відповідальність за те, що наша держава виявилася у 2014 році не готовою до агресивних дій інших країн.

Інститут громадсько-політичної освіти для учасників АТО Патріоти до влади

Інститут громадсько-політичної освіти для учасників АТО Патріоти до влади

Також під час заходу головою ради ГО “Спілка ветеранів АТО” Миколою Сапелкіним було презентовано проект “Інститут громадсько-політичної освіти для учасників АТО “Патріоти до влади” (освітньої програми із широким залученням учасників АТО, як діючих депутатів, так і бажаючих ними стати у перспективі, громадських та політичних діячів, тренерів та інструкторів) – з метою підготовки з числа атовців нових потенційних кадрів для органів місцевого самоврядування та органів державної влади.

У ході дискусії з цього приводу ставилося питання щодо необхідності створення в Україні у існуючих умовах широкого громадського руху патріотів – партії учасників АТО, що було підтримано абсолютною більшістю присутніх. Реалізація ж такого значущого проекту буде обговорюватися з побратимами з інших регіонів України.

Участь в проведенні конференції прийняли ветерани війни за незалежність України – депутати, представники місцевих громад Слобожанщини, активісти громадських організацій атовців: ВГО “Всеукраїнське об’єднання товариств ветеранів АТО”, ВГО “Ветеранське братерство”, ГО “Східний корпус”, ГО “Спілка ветеранів АТО”, ГС “Національне об’єднання ветеранів АТО” та інших громадських організацій атовців Харківської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *