Комета Леонарда припинила своє існування

  Астрономи стверджують, що комета Леонарда (C/2021_A1), розвалилась на частини під час свого чергового наближення до Сонця і припинила існування. Ця подія сталася приблизно 03 січня 2021 року майже через рік після її відкриття астрономом Грегорі Леонардом, повідомляє Space.

 

  Наприкінці 2021 року деякі астрономи висловили припущення, що через зміни яскравості комета вже почала розпадатися. За кілька тижнів до свого максимального наближення до Сонця комета Леонарда почала змінювати свою яскравість щодоби.

 

  “Хвіст комети змінився, ймовірно, через те, що ядро вже почало розпадатися, і він перетворився на складнішу структуру. А оголені області ядра Сонце продовжувало нагрівати”, — говорить Леонард.

 

  Комети завжди нагріваються в міру наближення до Сонця. Нагрівається її ядро, навколо ядра з’являється хмара газу та пилу. І під час свого наближення до нашої зірки комета стає набагато яскравішою.


  Першовідкривач комети Грегорі Леонард повідомив, що комета розвалилася на частини під час наближення до Сонця і тепер у неї немає ні ядра, ні хмари газу та пилу, що оточує ядро. Єдине, що нагадує про існування комети — це залишки її “хвоста”.

 

Хвіст комети Леонарда після розпаду. Джерело: Jan Hattenbach

  За даними астрономів, комета остаточно зникла, приблизно, наприкінці лютого. І зараз від неї залишилася лише яскрава смуга. Навіть якби комета цього разу пережила свою подорож навколо Сонця, її викинуло б у міжзоряний простір назавжди. Але цього не сталося, комети більше немає.