Клоун, за якого точно не буде соромно: до міської ради Рівного балотується ветеран з оригінальним захопленням та амбітними планами

 Учасник бойових дій Тарас Обоїста – клоун і справедливо може цим пишатися. Його не зустріти під куполом цирку, зате до початку карантинних обмежень легко можна було знайти у лікарнях, хоспісах та госпіталях. Він – один з перших засновників лікарняної клоунади в Україні, а ще – учасник бойових дій та активний громадський діяч.

 

 Театр захопив Тараса Обоїсту ще зі школи. У 2002 році чоловік працював вчителем історії та керував театральним гуртком, інколи підпрацьовуючи аніматором. Вже у 2012, за словами захисника, він мав весь необхідний набір вмінь та знань, щоб почати займатися лікарняною клоунадою.

 

 Ідея допомогти хворим подолати тривогу та позбутися пригніченого стану виникла в Америці у 1980-х роках. Згодом цей рух став популярним у Європі, і Україна не стала виключенням.

 

Лікарняні клоуни “Червоні носи” з Рівного. У центрі – Тарас Обоїста

 “Для мене це стало моїм варіантом служіння суспільству. Я з командою “Червоні носи” з 2012 року  навчав людей лікарняної клоунади в Києві, Харкові, Запоріжжі, Черкасах, Миколаєві, Луцьку, Львові та інших містах. В планах після карантину – Тернопіль, Чернівці, Ужгород. Ми виходимо не лише до дітей. ми регулярно виходимо до дорослих в хоспіси та госпіталі. До дорослих виходити інколи найважче, адже спробувати змінити емоційний стан людини, що розчарована, або опустила руки, буває дуже тяжко. До карантину ми регулярно їздили в хоспіси Київської міської лікарні №2, Дядьковицьку районна лікарня №2, Клеванський військовий госпіталь”, – ділиться Тарас Обоїста.

 

 Вміння знайти спільну мову з різними людьми та налагодити контакти з дітьми та дорослими суттєво допомагало захиснику під час несення служби в зоні бойових дій, куди він потрапив за власним бажанням у 2015 році.

 

 Ветеран згадує, що, куди б не прибув його підрозділ, він завжди швидко знайомився з місцевими жителями, показував їм, що, попри існуючі у них стереотипи, люди з Західної України – щирі та відкриті.

 

 У 2016 році Тарас Обоїста отримав поранення, виконуючи завдання поблизу лінії розмежування. На щастя, ураження було не критичним, тож боєць швидко відновився та повернувся до мирного життя.

 

 Сьогодні Тарас Обоїста – кандидат в депутати Рівненської міської ради від політичної партії “Європейська Солідарність”. Чоловік говорить, що рішення йти в політику прийняв цієї весни, коли зрозумів, що для системних змін бути просто людиною, чи активістом – МАЛО. Ситуацію, можна змінити, якщо отримати політичний інструмент впливу на чиновників.

 

 “Чому йду в від “ЄС”? У нас в Рівному відбулось перезавантаження партійного осередку, прийшли люди, які були активні в громадському секторі та яких я знав до цього. У нас з ними одні базові цінності, а коли ти починаєш якісь зміни, то плече поряд надзвичайно важливе. Тим паче – плече професіонала чи експерта”, – пояснює свій вибір ветеран.

 

Тарас Обоїста з активістами ЄС

 За словами кандидата в депутати, головна проблема Рівного – неефективна організація роботи комунальних служб та використання фінансів. Після можливого обрання атовець планує уважно слідкувати за дотриманням законності  та прозорості при прийнятті різних рішень – земельних, фінансових та інших. А найголовніше – зосередити свої зусилля на допомозі учасникам бойових дій скористатись своїми правами в отриманні житла чи земельної ділянки під будівництво.

 

 Але поряд з цими задачами Тарас Обоїста має глобальну ціль – за допомогою міста, держави та приватних інвесторів збудувати ветеранський квартал.

 

“Я мрію про те, щоб кожен з 1992 учасників бойових дій, що стоять в черзі на ділянку, отримав можливість покращити свої житлові умови. Є земельний масив, де хлопці отримали ділянки, але це, як валіза без ручки.  Адже, як скористатись своєю ділянкою, вони не знають, чи не мають можливості. Чому? Відсутність детального плану території, електрифікації та інших комунікацій. Ця ситуація потребує змін”, – ділиться своїми амбітними планами учасник бойових дій.

 

Сподіваємося, що мрія Тараса Обоїсти обов’язково стане реальністю, а доля буде до нього прихильною. Адже “на рахунку” клоуна Тяпи (під таким ім’ям ветерана знають пацієнти) сотні “дякую” від дітей та дорослих, які змогли посміхнутися у, можливо, найтяжчі хвилини свого життя. 

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС

 

Нагадуємо: