Клініки переливання крові продовжують працювати

  В Харкові працює великий обласний центр служби крові. З 27 лютого 2022 року працівники і донори перемістилися в підвал після того, як під час рашистського обстрілу ракета влучила в будівлю, убивши одного донора і поранивши ще трьох.


  «З початку війни збільшилася здача крові. Раніше кількість бажаючих здати кров була низькою», – розповіла IWPR Олена Малигон, заступник директора Харківського обласного центру служби крові.

 

Заставка ВІДЕО

  По всій Україні діє майже 300 медичних установ, де люди можуть здавати кров. Незважаючи на те, що російські війська обстрілюють електростанції, в клініках гарантується електропостачання, а центри крові можуть продовжувати працювати в разі відключення електроенергії.


  «Центр крові оснащений необхідню кількістю генераторів і має запас палива на випадок повного відключення електроенергії щоб гарантувати збереження як компонентів крові у сховищі, так і продовження роботи лікарів: прийом донорів, підготовку, переробку та дослідження донорської крові», –повідомив IWPR Віталій Демський, в.о. директора Київського міського центру крові.


  Київський міський центр крові працює як координуючий центр збору та тестування, обробки, зберігання, розподілу та транспортування послуг для мережі лікарняних банків крові по всій столиці.

 

Заставка НАГАДУЄМО