Кадастр проти атовців: війна триває (ВІДЕО)

Чергова робоча нарада представників Ради Ветеранів з керівництвом ДержГеоКадастру України щодо ситуації з виділенням землі учасникам АТО закінчилася гучним скандалом.

Представники ветеранських об’єднань вимагали пояснень: чому після всіх обіцянок реформувати та очистити від корупції органи Держгеокадастру, у регіони знову повернулися “смотрящие” та “решали” і чому керівництво теріторіальних відділень призначається тільки за узгодженням з ними.

Але очільник головного управління Держгеокадастру України Роман Лещенко просто втік з наради, нічого не пояснивши. Нагадаємо, що майже  на протязі вже двох місяців з моменту призначення Лещенко на цю посаду, робота органів Держгеокадастру по всій країні була фактично заблокована.

Вже розроблена й сплачена ветеранами технічна документація на більш ніж 60 тисяч ділянок учасників АТО опинилися під загрозою скасування. Причини проста: зараз в найшвидшому режимі усі землі, розпорядником  яких є Держгеокадастр, готуються на передати у комунальну власність місцевим органам влади. При цьому ані перелік земель, які будуть передаватися, ані процедуру узгодження такого переліку з регіональними організаціями учасників АТО, попри чисельні звернення ветеранів, не було оприлюднено.

Справа в тому, що на цей час більшість з 397 тисяч наявних в державі атовців ще не реалізувало своє право на безоплатне отримання земельної ділянки, гарантоване Конституцією України та Земельним Кодексом. А через проведену Романом Лещенко “реформу” в Держгеокадастрі вони назавжди втратять цю можливість.

 

перейти на сайт для перегляду вiдео

 

Питання щодо вирішення цієї проблеми так і залишилося без відповіді. А обіцянки відпрацювати у регіонах створення відповідних земельних масивів – для забезпечення у майбутньому землею тих учасників українсько-російської війни, які ще її не отримали, у більшості областей навіть і не почали реалізовуватися.

І на цьому тлі до ветеранів регулярно надходить інформація про повернення до своєї  “роботи” в органах Держгеокадастру усіляких “решал” та “смотрящих”.

У кінцевому рахунку, за підведенням результатів сьогодняшньої наради, представниками обєднань ветеранів АТО було прийнято рішення щодо звернення до Президента України, КабМіну, міністра економіки щодо звільнення Романа Лещенко із займаної посади у звязку з неможливістю організувати ним ефективну роботу органів ДержГеоКадастру та забезпечити на належному рівні у найближчій перспективі виділення земельних ділянок учасникам війни на Сході.

Більше за все неспроможність організації Романом Лещенко результативної праці ДержГеоКадастру зараз підкреслює наочне порівняння з роботою команди попередників – колишнього очільника даної державної служби – Дениса Башлика, який зміг налагодити реальну співпрацю з організаціями атовців і втілити підписання Меморандуму у листопаді 2019 року між представниками Ради Ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів та Кабінетом Міністрів, за яким тисячі ветеранів по всій країні змогли отримати земельні ділянки. На теперішній час же, в умовах перспективи швидкої передачі земель сільськогосподарського призначення органами ДержГеоКадастру місцевим громадам, фактично атовці, котрі досі не скористалися можливістю безоплатної приватизації земельної ділянки, залишаються напризволяще, без землі – у абсолютній більшості областей України станом на 05.08.2020 р. не сформований відповідний перелік земельних ділянок, які будуть заброньовані для оформлення ветеранами у майбутньому…
Внаслідок дій таких держпосадовців і створюється враження, що цій владі вже не потрібні ті, хто воював за незалежність країни!