КабМін повернув землю атовцям!

image-0-02-05-56f0fe68a61ce1c4ab487731b4197591f1f2d6efe8b44c4132df94ae43ea7cbd-V
Кабінет міністрів України на черговому засіданні 17 січня 2018 року прийняв довгоочікувані зміни до своєї Постанови №413 від 07.06.2017 року – якою фактично була заблокована видача землі учасникам АТО. Дані зміни, на необхідність прийняття яких ще з літа 2017 року наголошували громадські організації учасників АТО, виводять атовців за рамки дії Постанови 413, що затверджувала Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності.
Нагадаємо, що даною Стратегією площа земель, яка могла бути передана в рамках безоплатної приватизації, обмежувалася 25% від загальної площі земель державної власності, реалізованих на відкритих аукціонах відповідними управліннями ДержГеоКадастру за попередній період. В реальності це ж привело до практично повного припинення оформлення земельних ділянок учасниками АТО – площі земельних ділянок, реалізованих на вищезгаданих аукціонах були невеликі, крім того, часто результати аукціонів оскаржувалися у судах та відмінялися.
В результаті відстоювання громадськими організаціями учасників АТО своєї принципової позиції – що стосовно атовців ця Стратегія є помилковою та тільки шкодить їхнім інтересам. Адже тільки приблизно 40% від усіх учасників АТО на цей час змогли реалізувати своє право на отримання земельної ділянки в рамках програми безоплатної приватизації.
Об’єднання учасників АТО з усіх куточків України на протязі півроку провели низку заходів – для того, щоб звернути увагу уряду на свою позицію. Київ та Полтава, Харків та Івано-Франківськ, Одеса та Житомир, багато інших областей прийняли участь у цьому русі – про ці заходи раніше вже інформував наш портал.
В кінцевому рахунку, у присутності представників громад атовців більше ніж з 15 областей України, 17 січня 2018 року Кабінетом Міністрів вимоги учасників АТО були задоволені в повному обсязі. Після оприлюднення у “Урядовому кур’єрі” найближчим часом набувають сили зміни до постанови 413 від 07.06.2018 року, які дозволяють учасникам АТО оформлення земельних ділянок поза умов прийнятої Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності.
Вітаємо усіх атовців з цією здобутою маленькою перемогою!
Наголошуємо про необхідність єднання та створення координаційного центру об’єднань учасників АТО з усіх регіонів України: перед нами стоїть так багато завдань, а війна на сході ще триває…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *