Ізраїльські медики навчатимуть українських колег реабілітації військовослужбовців

  Ізраїльські медики мають намір провести навчання українських колег реабілітації військовослужбовців, які дістали поранення на полі бою. В інтерв’ю UNN Надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський (на фото) розповів, що на цьому етапі програма перебуває поки що на стадії обговорення.

  “Ми зараз перевіряємо можливість реабілітації в Україні, у підготовці українських реабілітологів і медиків. Ідея в тому, щоб навчити їх …для того, щоб вони вже далі змогли працювати …в Україні. Мені здається, що неправильно розраховувати тільки на те, що ми зможемо привезти до Ізраїлю людей, яким потрібне протезування і реабілітація. …Правильніше було б налагодити тут можливість і протезування, і реабілітації”, – зазначив дипломат.

  Ізраїль зміг прийняти 20 військовослужбовців на протезування та реабілітацію. Практично всі вони вже повернулися в Україну. З огляду на те, що проєкт дороговартісний, а держава не може приймати велику кількість військових на лікування – раціональніше навчити українських медиків, які змогли б надавати допомогу на місцях, заявив посол Ізраїлю в Україні.

  Дипломат також додає, що ізраїльська сторона, спільно з Київською міською державною адміністрацією, обговорюють створення реабілітаційних центрів в Україні. Також 30 травня у Львові пройде конференція з обговорення цього питання, організатором якої є Посольство Ізраїлю в Україні.

  Говорячи про програму з прийому на лікування в Ізраїлі онкохворих, посол розповів, що країна змогла прийняти 15 дітей з важкою формою онкологічних захворювань. Наразі проєкт закінчився через обмежений бюджет. При цьому є кілька програм, які фінансують приватні донори та фонди.

  “Поки що планів продовжувати програму немає, оскільки все впирається в бюджет …Лікування українських дітей буде продовжуватися, але вже за гроші спонсорів і донорів”, – додав Міхаель Бродський.

НАГАДУЄМО:

До кінця травня мають розробити новий законопроект щодо оплати праці військових, – Давид Арахамія