Європарламентарі збираються забрати в Угорщини право голосу в ЄС

  Останніми тижнями в ЄС активізувалася дискусія про те, що робити з Угорщиною під керівництвом Віктора Орбана.

  Політичній стабільності у цій країні міг би позаздрити кожен європейський політик – партія Орбана Fidesz вже чотири скликання поспіль отримує у парламенті одноосібну конституційну більшість.

  В умовах обмеженої свободи ЗМІ в країні суспільство дедалі більше зазнає впливу пропаганди, яка за своїм стилем нагадує російську. Як наслідок, угорські виборці підтримують цей вектор розвитку країни.

  Спираючись на провладну більшість і провладну пропаганду керівництво Угорщини цементує не тільки антидемократичні тенденції, а й публічно та відкрито декларує відхід від них, що є неприйнятним для ЄС.

  Все це “сюрпризи”  поставили ЄС перед вибором: що робити з Угорщиною?

  Численні порушення Угорщиною законодавства ЄС можуть позбавити її права голосування в Євросоюзі. Резолюцію такого змісту наступного тижня планують ухвалити в Європарламенті.

  Депутати Європарламенту стверджують, що численні порушення Угорщиною законодавства ЄС роблять її непридатною для головування в блоці у 2024 році, і закликають уряд ЄС знайти відповідне розв’язання цього питання, пише Euractiv.

  Резолюція, яку підтримали три основні партії Європарламенту – не має обов’язкової юридичної сили, але вказує на те, що конфлікт між Брюсселем і Будапештом може розгорітися ще сильніше.

НАГАДУЄМО:

КНР заважає війна в Україні, але в Пекіні не знають, як їй покласти край