Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників

У зв’язку з введенням в дію Закону «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних» вся особиста інформація військовозобов’язаних та призовників, яка велася в особовій справі і зберігалась в архіві, відтепер буде занесена в Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних та призовників.

Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних (далі – Реєстр) – автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників), створена для забезпечення військового обліку громадян України.

 

ОСНОВНИМИ ЗАВДАННЯМИ РЕЄСТРУ Є:

1) ведення військового обліку громадян України – військовозобов’язаних (призовників);

2) планування та виконання заходів з мобілізації, призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом;

3) інформаційне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо військового обліку.

Військові комісаріати, або відповідні органи виконавчої влади будуть здійснювати облік військовозобов’язаних у електронній формі з єдиною централізованою базою.

 

ОБОВ’ЯЗКИ ПРИЗОВНИКІВ ТА ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ:

Громадяни України, які підлягають внесенню до Реєстру, повинні подавати в районні (міські) військкомати достовірну інформацію про свої персональні і службові дані (за порушення — кримінальна відповідальність). Згідно ч. 2 ст. 6 Закону «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних», згода на використання і обробку відомостей — не потрібна.

Слід зазначити, що відповідно до діючого порядку перебування на військовому обліку, військовозобов’язані і призовники повинні повідомляти в військкомати про зміну місця проживання і роботи. Крім цього, громадяни зобов’язані повідомити військовий комісаріат про переїзд на нову адресу (навіть без зміни прописки) в термін 7 днів. Додатково: про погіршення або поліпшення стану здоров’я. Такі правила обліку регламентовані ч.10 ст.38 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу».

ЗАБОРОНА НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН

Заборона на перетин кордону можлива, якщо військовозобов’язаний або призовник ухиляється від візиту у військкомат. Важливо відзначити, що обмеження зустрічається не тільки при виклику до військового комісаріату повісткою, врученою особисто під розпис, але також і у випадках, коли повістка була отримана родичами, або кинута в поштову скриньку або засунута в двері. Заборона на виїзд за кордон по лінії військкомату буває навіть при виклику призовника або військовозобов’язаного по телефону. З огляду на викладене, для обмеження виїзду з України не має значення розписувався громадянин в повістці чи ні.

Також, призовникам, які ухиляються від призову на строкову військову службу буде ВІДМОВЛЕНО У РЕЄСТРАЦІЇ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ та ОФОРМЛЕННІ КРЕДИТУ.

 

РОЗШУК ПРИЗОВНИКІВ / ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ

Якщо особа ухиляється від виконання військового обов’язку і призову, або порушує правила перебування на військовому обліку, військкомат має право оголосити ухильника в розшук. Найбільш часто зустрічаються порушення, які призводять до розшуку призовника і військовозобов’язаного — це неявка по повістці і ухилення від проходження медкомісії.

Кодекс України про адмінправопорушення передбачає адміністративну відповідальність за порушення військовозобов’язаними та призовниками правил військового обліку.