Як ветерану отримати грант на розвиток власної справи. Покрокова інструкція для учасника.

Участь у бойових діях для багатьох ветеранів стає переломним моментом та змушує переглянути усталені погляди на життя. Саме тому чимало ветеранів після повернення додому мріють започаткувати власну справу: відкривають кафе, власні майстерні чи господарства. Однак за успіхом зазвичай стоїть нелегкий шлях пошуку внутрішнього ресурсу, мотивації та, звісно, фінансів. Як ветерану знайти ці ресурси? Свою мрію про власну справу можна втілити за підтримки Європейською Союзу. Ветерани, що мешкають у Львівській, Київській і Дніпропетровській областях та мають посвідчення учасника бойових дій мають можливість отримати грант до 1000 євро на закупівлю обладнання для власної справи у рамках проекту Міжнародної організації з міграції «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що зараз реалізовує ГО Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу.

Як стати учасником (учасницею) проекту? Читайте в інструкції.

Покрокова інструкція для учасника:

Критерії відбору учасників програми: Демобілізовані ветерани та ветеранки бойових дій на сході України, що мають відповідне посвідчення Учасника бойових дій та мешкають у Львівській, Київській та Дніпропетровській областях. Надішліть анкету Заповнюйте анкету для участі за посиланням: http://bit.ly/ГрантиВетеранам або телефонуйте за номером 068 19 11 084 2.Відвідайте дводенний тренінг Якщо ви пройшли відбір, вам зателефонує представник ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL та запросить вас на тренінг.

1. Надішліть анкету.

Заповнюйте анкету для участі за посиланням: http://bit.ly/ГрантиВетеранам або телефонуйте за номером 068 19 11 084

2.Відвідайте дводенний тренінг.

Якщо ви пройшли відбір, вам зателефонує представник ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL та запросить вас на тренінг.

Під час тренінгу ви дізнаєтесь, як почати або розширити власну справу, як взаємодіяти з клієнтами, розвивати комунікативні та лідерські якості. Після тренінгу ви можете подати бізнес-план на грант.

3.Напишіть бізнес-план У вас буде два тижні для того, щоб перетворити свою ідею в чіткий бізнес-план. У цьому допоможуть знання, отримані на тренінгу, а також консультанти проекту.

4.Захистіть бізнес-план.

Опишіть перспективи розвитку вашого бізнесу. Поясніть, чому саме ваш бізнес треба підтримати. Це допоможе комісії Міжнародної організації з міграції прийняти рішення відносно гранту.

5.Отримайте грант до 1000 євро.

Проект надає грант у вигляді оплати обладнання для розвитку підприємництва. Ветеран з Дніпропетровщини Григорій Михальов вже отримав обладнання коштом проекту. Вже кілька років ветеран займається виробництвом екологічно чистих продуктів харчування, зокрема цукатів та морозива. Григорій розповідає, що після війни хотів зайнятися власною справою, щоб реабілітуватися. Потрохи улюблена справа переросла в бізнес. “З війни на іншу війну – воюю з хімічними заводами, які шкодять навколишньому середовищу. Всі продукти роблю за старими рецептами, все екологічно чисте, тому собівартість продукції значна. Маю власну торгову марку “Добробат”, – каже Григорій. В рамках проекту Григорій отримав сушильні шафи, необхідні для циклу сушіння сировини, зокрема, цукатів.

6.Розширюйте свої знання після отримання обладнання.

Продовжуйте спілкуватися з іншими учасниками проекту, відвідуючи інформаційні сесії по комунікаціях, лідерству, менеджменту та інше.

7.Радьтеся з консультантом.

Вам нададуть консультанта, який допоможе розробити стратегію розвитку вашої справи. До нього ви можете звернутися з будь-яких питань, які виникають в процесі.

Найпоширеніші запитання:

Чи участь у проекті безкоштовна?

– Так, участь у проекті безкоштовна.

Яке обладнання можна придбати за грантові кошти?

– Обладнання для підприємницької діяльності. Наприклад, обладнання для будівництва, швейна машина, обладнання для харчової промисловості, виготовлення меблів, офісне обладнання (комп’ютери, принтери та ін..), фотокамери, матеріали для конструювання кліток для тварин або вуликів для бджіл та ін.

Якими є критерії оцінювання бізнес-плану?

Комісія прийматиме рішення, в тому числі, на основі наступних критеріїв:

Налаштованість та мотивація учасника Загальна можливість учасника виробляти представлений продукт або надавати послуги; Конкурентні переваги представленого плану;

Зв’язок із попередньою професійною підготовкою та досвідом учасника;

Чи покриватиме очікуваний прибуток щоденні витрати учасника та життєві потреби?

Якщо обладнання коштує дорожче ніж 1000 євро, чи може учасник співфінансувати придбання?

Так.

Чи має учасник зареєструватися як приватний підприємець чи фізична особа підприємець для отримання гранту?

Міжнародна організація з міграції не вимагатиме такої реєстрації, проте закликає всіх потенційних учасників проекту реєструвати свою підприємницьку діяльність в межах законодавства України.

Важливо:

Місце проведення тренінгів: Київ, Дніпро, Львів Дедлайн подачі заявок: Дніпровська обл. – до 20 січня 2020 р. Київська обл. – до 25 січня 2020 р. Львівська обл. – реєстрація закрита.

Посилання на сторінку проекту : http://iom.org.ua/ua/granty – na – rozvytok – samozaynyatosti – dlya – veteraniv – z – kyyivskoyi – dnipropetrovskoyi – ta – lvivskoyi

Контактна особа для подання заявок і отримання детальної інформації: Олег Озарко – (068) 191-10-84.

Проект фінансується Європейським Союзом і реалізується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

Виконавчий партнер проекту – громадська організація Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL.