Як державна грантова програма «Власна справа» допомагає військовим, ветеранам та їхнім сім’ям запускати бізнеси 

Минулого року уряд запустив програму «Власна справа», за якою військові, ветерани та їх сім’ї можуть отримати грант на запуск і розвиток бізнесу. За весь час фінансування отримали понад 500 українців, які реалізували власні мрії, запустили проєкти, створили робочі місця і тим самим зробили внесок в розвиток українського підприємництва. Про це пише Womo.ua.

Щоб поділитися кейсами, обговорити можливості та результати програми, Міністерство економіки провело «Бранч можливостей» в Avangarden Gallery. Він об’єднав представників влади, учасників програми та підприємців, які поділилися власним досвідом ведення бізнесу. 

«Ветеранська частина програми “Власна справа” триває вже майже рік. За цей час було оголошено понад 500 переможців, які отримали грант у розмірі від 250 тисяч гривень до 1 мільйону. Коли чую про ветеранський бізнес, реалізований грантерами «Власної справи», особливо відчуваю, що ми рухаємось у правильному напрямку. Ми живемо у вирішальний час, тому маємо бути як ніколи об‘єднані», — поділилась Тетяна Бережна, заступниця Першого віцепрем‘єр міністра економіки України. 

Програма «Власна справа» – це не лише внесок в економіку країни, а й можливість для дійсних чи колишніх учасників бойових дій знайти нову реалізацію в житті, створити робочі місця й отримувати прибуток. Загалом цьогоріч на грантову програму передбачено 3,5 млрд грн. 

Під час бранчу своїми історіями створення власного бізнесу Вікторія Вендюк та Дмитро Мартиненко. Вони отримали фінансування і успішно розвивають власні справи. Вікторія вирощує базилік для спецій, а Дмитро відкрив мережу національно-патріотичних кав’ярень «Тихе місце», де не лише готують смачну каву, а й допомагають військовим. 

«Особисто мене бізнес заради коштів не цікавить. Мене надихає можливість створення та розвитку бізнесу, яку ми разом з нашою командою можемо реалізувати в соціальному просторі для військових, ветеранів, волонтерів, внутрішньо переміщених осіб та всіх тих, хто напряму допомагає військовим або захищає нашу країну зараз», — розповідає Дмитро

Окрім цього, на «Бранчі можливостей» виступила продюсерка культурних проєктів і засновниця Avangarden Gallery, food&wine Каріна Качуровська. Вона розповіла про свій підприємницький досвід, роботу над концепцією Авангардену, над якою працювала 10 років і в результаті створила креативний простір у Києві. Це історія про віру в проєкт і досягнення власних цілей, які допомагають у розбудові бізнесу. 

Про програму «Власна справа»

Отримати гранти за програмою можуть учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні дружини та чоловіки. Загалом передбачені гранти від 250 тисяч грн до 1 млн грн. Фінансування можна витратити на оренду, послуги з маркетингу меблі чи інші необхідні речі та сервісу для ведення власної справи. Для цього необхідно заповнити заявку, прикріпити бізнес-план і почекати поки Державний центр зайнятості схвалить заявку.