Гундяєв хоче передати українських полонених Будапешту

  Російська Церква Гундяєва виявила бажання передати Угорщині 11 українських захисників, які потрапили в полон до рашистів. З Україною цей крок узгоджувати не стали, оскільки 11 українців родом із Закарпаття, а Путін, Гундяєв Орбан та Сійярто вважають цю територію неукраїнською. Про це РБК-Україна повідомили інформовані джерела.

  За словами одного із співрозмовників, одним із посередників має виступити якась благодійна організація “Мальтійська служба допомоги Суверенного Ордену Госпітальєрів”.

  “Передача військовополонених жодним чином не узгоджена з Україною, а її доцільність пояснюється “закарпатським походженням” українських військових. Важливо розуміти, що всі згадані військові – українські громадяни, а тому переміщення їх до будь-якої третьої країни неможливе без згоди та безпосередньої участі України”, – сказав в інтерв’ю поінформоване джерело.

  Ця акція має кілька завдань, пояснив співрозмовник. Перше – повернути втрачену легітимність російської церкви Гундяєва, щодо якої запроваджено широкі міжнародні санкції. Гундяєв намагається використати авторитет інших держав та міжнародну репутацію Мальтійської служби допомоги.

  Друга завдання – Москва вкотре має намір розіграти так звану “угорську карту” і актуалізувати уявні проблеми нібито “закарпатського сепаратизму”, додав співрозмовник.

  Трете завдання – делегітимізація самого процесу обміну військовополоненими. “Звичайно, звільнення будь-якого з українських громадян із рашистського полону – позитивна подія. Але безконтрольна передача наших військових іншим країнам – небезпечний шлях. Навіть незважаючи на те, що в цьому беруть участь шановні міжнародні організації”, – відзначило джерело видання.

Угорщина та Греція знову стали на захист РФ заблокувавши пакет санкцій ЄС

  Від початку повномасштабного вторгнення РФії в Україну вже відбулося кілька обмінів полоненими між Києвом та Москвою. Нещодавно на територію України вдалося повернути живими з російського полону 106 бійців, котрі воювали на Бахмутському напрямку.

  Раніше глава ГУР Кирило Буданов говорив, що зараз обговорюється обмін полоненими “всіх на всіх” і вже наближаються до позитивного результату. При цьому цей обмін, який зараз реальний більше, ніж квартал тому, може тривати не один день.

  Варто нагадати, що у травні минулого року на вимогу Угорщини прізвище Гундяєва було викреслено із санкційних списків.

НАГАДУЄМО:

Окрім F-16 Україні планують передати ще й F/A-18