«Гуманітарне перемир’я» по Закавказьки

 В ніч проти 10 жовтня 2020 року, глави МЗС Вірменії і Азербайджану в ході переговорів в Москві домовилися про припинення бойових дій на території Нагірного Карабаху в гуманітарних цілях з 12:00 10 жовтня 2020 року. Сторони опублікували спільну заяву, де повідомили, що почнуть переговори для якнайшвидшого досягнення мирного врегулювання конфлікту за посередництва співголів “Мінської групи ОБСЄ”.

 

 Відразу ж після підписання в Москві “під гарантії Путіна” так званого «гуманітарного перемир’я», вірмени вночі завдали удару балістичної ракетою по житлових будинках у другому найбільшому місті Азербайджану – Гянджі. За даними генпрокуратури Азербайджану, в результаті ракетного обстрілу багатоквартирного житлового будинку, розташованого в центральній частині Гянджі, загинули 9 осіб, 34 отримали поранення. Люди в цей час спали. Серед поранених є малолітні діти. Також численним цивільним об’єктам завдано значної шкоди.

 

12 жовтня 2020 року, країни взаємно звинуватили один одного в порушенні перемир’я, хоча формально «режим тиші» продовжує тривати.

 

Міністерство оборони Азербайджану заявило, що в ніч на 14 жовтня 2020 року азербайджанські військові помітили кілька систем оперативно-тактичних балістичних ракет на території Вірменії в прикордонній зоні з Кельбаджарським районом в Нагірному Карабахові. 

 

 “Азербайджанська армія вдалася до превентивних заходів. В результаті приведені в стан готовності до стрільби оперативно-тактичні ракетні комплекси були знешкоджені”, – повідомили в Міноборони Азербайджану.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0LAhefG7aq0

«Висловили занепокоєння» та закликали Вірменію та Азербайджан «негайно припинити насильство» в Нагірному Карабаху «миротворці» Мінської групи ОБСЄ – США, Франція та РФ. Інформація оприлюднена на офіційному сайті МЗС РФ.

 

“Співголови з тривогою відзначають триваюче насильство в зоні нагірно-карабахського конфлікту. Співголови закликають Президента Азербайджану І. Г. Аліева і Прем’єр-міністра Вірменії Н. В. Пашіняна вжити термінових заходів для виконання в повному обсязі зобов’язань сторін відповідно до заяви, зробленої в Москві 10 жовтня, з метою запобігання катастрофічним наслідкам для регіону”, — йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що “співголови знову заявляють про те, що жертви серед мирного населення неприпустимі ні за яких обставин”.

 

“Співголови закликають сторони до негайного припинення вогню в гуманітарних цілях, з тим щоб забезпечити повернення військовополонених і затриманих осіб, а також останків загиблих, і настійно просять сторони в терміновому порядку досягти домовленості щодо механізму контролю за дотриманням режиму припинення вогню. Провівши переговори з міністром закордонних справ Вірменії З. Г. Мнацаканяном і міністром закордонних справ Азербайджану Д. А. Байрамовим, в даний час співголови разом зі сторонами працюють над основними аспектами політичного врегулювання нагірно-карабахського конфлікту з метою знаходження рішення переговорним шляхом”, — заявили співголи Мінської групи ОБСЄ.

 

Радбез Грузії 03 жовтня 2020 року в зв’язку з загостренням ситуації в Нагірному Карабасі прийняв рішення про тимчасове припинення видачі дозволів на транспортування вантажів військового призначення як в Вірменію, так і в Азербайджан. Незважаючи на це, час від часу в соціальних мережах з’являється інформація про нібито перекидання військових вантажів в обидві країни цивільними літаками через Грузію.

 

У вівторок, 13 жовтня 2020 року, заступник глави МЗС Грузії Лаша Дарсалія заявив: “Ми ще раз хочемо заявити, що військовий транзит через територію Грузії не здійснюється. Згідно з документацією, яка є у Грузії, польоти, які здійснюються в повітряному просторі Грузії, носять лише гуманітарний і цивільний характер і повністю відповідають стандартам ІКАО (Міжнародна організація цивільної авіації)”, — наводить пресслужба МЗС слова Дарсалії.

 

Нагадуємо: