Група кораблів КНР та РФ продемонстрували Японії свій прапор

  На минулому тижні група з 10 кораблів Китаю і РФії пройшла через протоку Цугару, що розділяє головний острів Японії і її північний острів Хоккайдо. В рамках патрулювання угруповання кораблів вперше пройшли через протоку Цугару. Протока вважається міжнародними водами. Як пише Reuters, за військово-морськими маневрами уважно стежила Японія.


  “Бойові кораблі Військово-Морського Флоту Російської Федерації  і військово-морських сил Китайської Народної Республіки в період з 17 по 23 жовтня 2021 року вперше провели спільне патрулювання в західній частині Тихого океану”, – про це сказано в заяві Міноборони РФ, оприлюдненій в суботу.

 

  Протока Цуґару (Санґарська) сполучає Японське море з відкритим Тихим океаном. Протока розділяє два великих японських острова: Хоккайдо (північний берег протоки) та Хонсю (південний берег протоки). Загальна довжина протоки становить 96 км при середній ширині 18,5 км та має глибину 110 м. Але територіальні води Японії поширюються тільки на ТРИ морські милі від берега замість звичайних 20 миль. Така умова свого часу була необхідна для того, щоб Військово-морські сили США могли проходити через протоку, не порушуючи закону про заборону перебування ядерної зброї на території Японії. Але цього разу нею скористалися військові кораблі КНР та РФ.


   Об’єднаний загін складався з 10 кораблів – по п’ять від кожної з країн. Китай представляли ракетні есмінці “Наньчан” і “Куньмін”, фрегати “Лючжоу” і “Біньчжоу” і корабель комплексного постачання “Дунпінху”. З російського боку був використаний корабель вимірювального комплексу “Маршал Крилов”, великі протичовнові кораблі “Адмірал Пантелєєв” і “Адмірал Трібуц” і корвети “Герой Російської Федерації Алдар Циденжапов” і “Гучний”, повідомило агенство СІНЬХУА

 

  Завданнями патрулювання об’єднаного загону кораблів були “демонстрація державних прапорів РФії і Китаю, “підтримання миру і стабільності” в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а також “охорона об’єктів морської економічної діяльності двох країн”. Моряки РФії та Китаю відпрацювали спільне тактичне маневрування, провели ряд тренувань, йдеться в повідомленні МО РФ.