Генштаб хоче скасувати виплату за перший контракт

Скасувати одноразову грошову допомогу військовослужбовцям за укладення ними першого контракту пропонує Головне управління морально-психологічного забезпечення ЗС України.

Натомість пропонується ввести винагороду за підписання другого, третього та наступних тривалих контрактів (3 роки та більше), але не для всіх, а лише для певних дефіцитних посад, одночасно збільшивши її розмір та порядок виплати (виплачувати не однією сумою, а невеликими частками впродовж кількох років контракту).

Зокрема за другий тривалий контракт на дефіцитних посадах пропонується виплачувати:

  • солдатам – 16 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (у 2020 році це 33 632 грн, або 934 грн щомісяця протягом 3-річного контракту);
  • сержантам – 18 мінімумів (37 836 грн, або 630 грн щомісяця 5 років контракту);
  • офіцерам – 20 мінімумів (40 040 грн, або 667 грн щомісяця протягом п’яти років).

За підписання третього та наступних контрактів за обраними посадами, пропонують виплачувати у 2,5 рази більше від поки існуючої виплати за перший контракт:

  • солдатам – 20 розмірів прожиткового мінімуму (загальна сума 40 040 грн);
  • сержантам – 22 мінімумів (загальна сума 46 244 грн);
  • офіцерам – 24 мінімуми (загальна сума 50 448 грн).

Відповідні пропозиції, які підготовлені за дорученням Генерального штабу ЗС України, пропонується внести до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017р. «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Нещодавно наказом Міноборони в 20 разів був зменшений розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань для солдатів (із 10 000 до 530 грн), для офіцерів, за рахунок більших окладів за звання, матеріальна  допомога зменшилася у 12-15 разів.

Варто зауважити, що “дивні зміни”не покращують матеріальне становище військових, не дуже корелюють із заявами міністра оборони про найбільший бюджет оборонного відомства в історії. Особливо, якщо згадати, що незважаючи на гасла щодо менших, але справедливих та рівномірних виплат для всіх, водночас чомусь знаходяться гроші на величезні премії для військових, які служать в структурах Міноборони та Генштабу в Києві.

 

За матеріалами Ukrmilitary