Фронтовик з позивним «Маріо», який організував у столиці громадське формування «Муніципальна варта», балотується у депутати Київської міськради

 Кияни вже звикли до того, що столичні вулиці разом з поліцейськими патрулюють представники муніципальної варти, яку влітку 2017 року в місті заснували активісти, котрі поверталися з АТО. Відтоді це громадське формування, організатори якого перейнялися охороною правопорядку у великому місті, стоїть на сторожі їхньої безпеки і має підтримку міської влади.

 

 Увесь тягар з організації Київського міського громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Муніципальна варта»  та згуртуванні  «атовців» у її лавах, взяв на себе їхній побратим Ігор Марі.  Зміст життєвого кредо керівника варти, який воював  в зоні бойових дій під позивним «Маріо», вкладається в одну невелику, але популярну ще за часів Цицерона латинську фразу «Salus militum suprema lex esto», що перекладається, як «благо народу – найвищий закон». Під цим девізом майже вісімсот муніципальних вартових, переважно учасників бойових дій, щодня виходять на патрулювання столичних вулиць в усіх районах великого міста в тісному контакті з представниками  Нацполіції. Кремезні хлопці в уніформі допомагають правоохоронцям  забезпечувати і підтримувати правопорядок у Києві.  У тому числі боротися з незаконною вуличною торгівлею, забезпечувати дотриманням правил паркування, стежать за порядком на масових заходах тощо.

 

 Згадуючи перші кроки «Муніципальної варти» її нинішній голова і, одночасно, начальник штабу І. Марі розповів «НОВА», що не в останню чергу до думки створити громадське формування його підштовхнули роздуми щодо того, як важко пристосовуються до цивільного життя його побратими, котрі повертаються до столиці після служби в зоні АТО. Не секрет, що чимало з них потрапляють під приціл сумнівних структур, дехто, зіткнувшись з суворими реаліями недешевого столичного життя, згадує про пагубні звички…

 

 «Ми, ініціатори створення громадського формування, вирішили сповна використати потенціал  ще молодих і сповнених сил фронтовиків і запропонувати їм зайнятися справою, до якої вони вже звикли на фронті – стати на сторожу громадського порядку в столиці і допомогти поліції забезпечити безпеку киян, – пригадує тепер  І. Марі. – Так ми створили «своє» формування, підрозділи якого нині діють у кожному районі Києва і забезпечили роботою сотні учасників бойових дій. У березні 2019 року Київська міськадміністрація, поліція і профільний комітет Київради підписали трирічний меморандум про гарантування правопорядку і безпеки в Києві з громадським формуванням «Муніципальна варта». Ми домовилися узгоджувати заходи, спрямовані на профілактику та протидію злочинності на території столиці тощо…».

 

 Вмілому керуванню громадським формуванням його 38-річний очільник завдячує своєму військовому і бойовому досвіду. Свого часу він закінчив у Львові військовий заклад, отримав офіцерське звання і диплом армійського зв’язківця. Потім служив в армії на різних посадах, дослужився до майора, але в 2013 році військову кар’єру перервала підступна хвороба, що призвела до інвалідності. Довелося звільнитися. Але в запасі І. Марі перебував недовго. У березні 2014 року, коли в країні оголосили мобілізацію, прийшов до військкомату і попросився повернути його на службу. Саме тоді в Києві формували 12-й батальйон територіальної оборони, до лав якого і зарахували добровольця. Через пару місяців, після злагодження, батальйон перекинули до Луганської області, де тоді точилися криваві з сепаратистами. В зоні АТО колишній зв’язківець воював до березня 2015 року, після чого в званні підполковника був  демобілізований.

 

 «Нам вдалося створити і налагодити діяльність муніципальної варти в столиці, за чисельністю яка сьогодні дорівнює майже двом армійським батальйонам. Її підрозділи є в кожному районі столиці, – розповідає про особливості роботи вартових І. Марі. – Звісно, до нового громадського формування, представники якого з’явилися на вулицях, кияни спочатку ставилися по-різному. Законослухняні і ті, хто хотів спокою і порядку на вулицях, схвально. А ті, котрим вартові заважали бешкетувати та порушувати громадський порядок, обурювалися  і використовували будь-яку нагоду, щоб скомпрометувати вартових. Але ми твердо заявили про себе, встановили добрі стосунки з поліцією, отримали підтримку від міської влади і нині вартові, яких дехто за звичкою називає дружинниками, надають суттєву допомогу поліції…».

 

Читайте:

 Здавалося б, клопітлива посада очільника чималого загону міської муніципальної варти, яка вимагає перебувати у «бойовій» готовності і в день, і вночі, не залишає ані часу, ані можливостей на щось інше І. Марі. Проте, це не так. На його плечах лежить ще не менш важливий обов’язок. Зокрема, зо координацію діяльності громадських організацій, які в столиці об’єднали 32 тисячі учасників АТО/ООС, бо фронтовик є ще і головою Київської міської спілки ветеранів АТО, яка об’єднує всіх учасників бойових дій – киян та членів їхніх родин з метою представництва та захисту їх інтересів.

 

 «У столиці десять районів, і в кожному є своя спілка ветеранів, роботу яких координує Київська міська спілка ветеранів АТО, – пояснює голова столичних «атовців». – Завдання спілки – надання соціальної, медичної, юридичної та матеріальної допомоги тим, хто захищає суверенітет та незалежність України на Сході країни у складі Збройних Сил України, добровольчих батальйонів та інших підрозділів. Особливу увагу ми приділяємо родинам загиблих,  тих, хто зник безвісті та пораненим під час бойових дій. Також надаємо юридичну підтримку при отриманні ними статусу учасника бойових дій тощо…».

 

 Як і в інших містах України, столичні активісти – «атовці» проводять велику роботу, зокрема, по національно-патріотичному вихованню молоді. Так, за допомогою ветеранів та працівників департаменту освіти КМДА, з якими у активістів встановлено дуже тісний контакт, учнівська молодь Києва на честь Дня Захисника України не тільки підготувала та відправила на фронт пакунки з посланнями від школярів, а і підготувала надпотужний флешмоб «Україна єдина!». Фронтовики стали частими гостями у київських школах, де проводять виховну роботу з молоддю.

 

 Якщо муніципальна варта в своїй діяльності керується латинським висловом «Благо народу-найвищий закон», то міська спілка ветеранів АТО має свій девіз – «Один за всіх на фронті, і всі за одного в цивільному житті!». І це не порожні слова, а конкретні дії по наданню допомоги і захисту фронтовиків, які потрапляють у складні життєві ситуації. Приміром, як трапилося на початку жовтня з одним з учасником АТО, квартиру якого буквально захопили невідомі. От як розповідає про пригоду І. Марі.

 

Читайте:

 «Ветеран АТО колись взяв кредит на покупку квартиру. Внески повертав вчасно, аж поки не «луснув» банк, в якому він цей кредит оформив, а сплатити лишилось 70 тисяч гривень. Після того, як банк припинив існування, наш  побратим наполегливо оббивав пороги установ, шукаючи кому сплатити решту боргу. Але поки він це з’ясовував, його вже не такий і невеликий борг перекупила якась колекторна контора, адреса якої існує тільки на папері.  Нахаби – колектори діяли швидко:   дочекалися поки дружина ветерана вийде на прогулянку з дитиною і безсоромно вдерлися до їхньої  оселі: зламали замки та забарикадуватись всередині.

 

 Коли ми дізналися про це, по тривозі зібрали побратимів, викликали поліцейських спец призначенців, міську службу порятунку яка швидко розбиралася з замками, поставленими рейдерами. Зрозумівши, що їм буде непереливки, «колектори» швидко накивали п’ятами. Тих, хто не встигнув вислизнути із захопленої ними квартири, затримали і відправили до відділку поліції. Родина ветерана повернулася до свого житла…».

 

 У виборах, які пройдуть в країні 25 жовтня, І. Марі братиме участь не тільки, як пересічний виборець, але й як кандидат у депутати до міської ради столиці. Порадившись з друзями і побратимами, він вирішив балотуватися від Київської міської місцевої організації  політичної партії «Український Демократичний Альянс за Реформи» («УДАР») Віталія Кличка. Сам кандидат не приховує, що не має досвіту роботи в органах місцевого самоврядування. Тим більше, в столичній раді, що не тільки почесно, але й відповідально. Свій вибір політсили, яку очолює столичний міський голова, він пояснює не лише тим, що міська влада всіляко підтримує «Муніципальну варту», але й тим, що там постійно турбуються про ветеранів АТО/ООС і їхні родини.

 

 «Наше бойове столичне братерство переконалося в тому, наскільки серйозно і системно в міськраді і КМДА працюють з нашими ветеранськими організаціями, – поясню І. Маріо. – Керівництво столиці, сам Віталій Кличко, завжди відгукуються на запроси фронтовиків, створюють в столиці для них і їхніх родин найсприятливіші умови для проживання, роботи, навчання, ведення бізне6су тощо. Стати членом команди «УДАР» не тільки велика честь, але й можливість й надалі покращувати взаємодію учасників бойових дій і столичної влади…».

 

 У разі обрання керівник столичної варти планує, як депутат, приділяти увагу справедливому розподілу міського бюджету з врахуванням потреб киян, стати на захист бізнесу, представники якого все ще відчувають тиск різних контролюючих органів тощо. І, звісно, й надалі турбуватися про безпеку жителів столиці. Ця теза – головний посил у передвиборчій програмі І.Марі. Патріота, фронтовика, активіста, надійного товариша і просто небайдужої до проблем інших людини…

 

Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: