Естонія розробляє роботизовану бойову машину IFV Type-X

Естонська компанія Milrem Robotics стала відома в усьому світі завдяки розробці гусеничного безпілотника THeMIS. Тепер же вони мають намір створивти роботизований танк.

Нова бойова платформа отримала назву Type-X. На базі єдиного шасі планують розробити широкий спектр армійських безпілотних машин. Type-X зможе оснащуватися як бойовими модулями і гарматами калібру до 50 мм, так і нести міномети, протитанкові ракети і системи ППО.

Тype-X планують обладнати дизель-електричної силовою установкою. Повністю заряджених батарей і повного бака повинно вистачати на 600 км шляху.

Засновник і генеральний директор Milrem Robotics Кулдар Вяерсі сказав, що нова довгострокова ціль – замінити всі бойові машини піхоти старого зразка новими системами. Він переконаний, що, як і в багатьох інших сферах життя, оборонна промисловість в майбутньому буде  все більше залежною від роботів, і все менше  людей братимуть безпосередню участь в бойових діях.

За його словами, унікальність Type-X полягає у поєднанні трьох елементів: гібридної трансмісії (електричної й дизельної), здатності працювати в повністю автономному режимі за відсутності екіпажу. Дотепер деякі з наявних бойових машин піхоти були модифіковані для забезпечення можливості дистанційного керування, а також створюються додаткові пілотовані машини. «Я вважаю, що ці рішення схожі на таунхауси, які мають недоліки як в квартирах, так і в будинках одночасно, і майже не мають переваг», – зазначив з цього приводу Вяерсі.