Експерт пояснив, чому бойовики «ЛДНР» уникають покарання закордоном

 Аналітик чеського Інституту політики і суспільства Роман Маца пояснив українським журналістам, чому жителі Чехії, які брали участь у війні на стороні донбаських терористів так легко уникають покарання.

 

 Експерт дав відповідний коментар для «Радіо Свобода». Видання якраз зацікавилося безпрецедентно м’якими вироками для мешканців Чехії, які воювали на стороні бойовиків у війні на Сході України.

 

Читайте також:

Терорист “ДНР” в Казахстані отримав 4,5 роки в’язниці за найманство

 

 Наприклад, Олексій Фадєєв, громадянин Білорусі, який вже тривалий час проживає в Чехії, за свої поїздки на Донбас отримав трохи більше 4 років за ґратами замість 15, які просила прокуратура. Його «побратим» – Ерік Ешту за участь у терористичному угрупованні взагалі відбувся умовним терміном.

 

 «Сторона обвинувачення стверджує, що він (Фадєєв ред.) приєднався до угруповання «ДНР» та мав брати участь у бойових діях. Звісно, він це заперечує і каже, що не брав участі у боях, що він був лише на тренуваннях, а стріляв лише у тирі. Це класична історія усіх чехів та іноземців, які приїжджають на схід України. Тож виходить такий собі парадокс – вони їхали на війну, мають фотографії у формі та з автоматом у руках, але попри це вони «не воювали» – пояснює Роман Маца.

 

Нагадаємо:

У Казахстані засудили, але не посадили бойовика «ЛуганДонії»