Другий раз в історії: в Україні жінка отримала генеральське звання

Президент України Володимир Зеленський присвоїв військове звання генерал-майора полковнику СБУ Юлії Лапутіній, яка обіймає в СБУ посаду заступника начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.

Про це йдеться в указі №119/2020, який був опублікований на сайті Президента України.

 

Лапутіна стала другою жінкою-генералом в Україні. 12 жовтня 2018 року п’ятий президент України Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майора Людмилі Шугалей, начальнику Військово-медичного управління СБУ.

Юлія Лапутіна займається в СБУ контррозвідкою у сфері інформаційної безпеки. Одружена, має двох дітей. Її чоловік також працює в Службі безпеки.

Професійно займалася спортивною стрільбою, захистила кандидатську дисертацію по психології.

Після створення в незалежній Україні підрозділу Альфу, її запросили старшим офіцером. Згодом стала заступником начальника спецпідрозділу.

Брала участь у кількох складних операціях по нейтралізації сепаратистського путчу в Криму в 1994 році. В 2008 році запропонувала концепцію ментальної інтеграції кримчан в Україну, але після приходу до влади Віктора Януковича ця та інші проекти були зупинені.

Першою операцією після оголошення АТО стало відвоювання в квітні 2014 року Краматорського аеропорту, силовий блок операції якого забезпечувала Альфа. Юлія Лапутіна була в складі групи.

Її завданням було налагодити контакти з проукраїнськими активістами, розвідка і передача інформації в Київ. Також довелося вести переговори з місцевими прихильниками терористів, які збиралися штурмувати українські блокпости. Штурму вдалося уникнути.

Щоб пояснити населенню міста, що відбувається проукраїнський актив міста допоміг організувати СБУ радіозвернення до жителів міста від імені українського уряду: як вижити під час обстрілів і як влада поверне контроль над містом.

Після звільнення кількох міст Донецької області народилася акція «Краматорськ – це Україна», яку підхопили в інших містах.

Крім публічної підтримки проукраїнських активістів полковник мала завдання з Києва по затриманню терористів, була командиром оперативної групи.

Сьогодні генерал-майор Юлія Лапутіна проводить лекції на тему: “Смислова війна РФ проти України”.

 

За матеріалами Український мілітарний портал