“Будапештський меморандум” – угода 1994 року, укладена між Україною, США, Росією і Великобританією. Згідно з цим документом Україна відмовилася від статусу ядерної держави за умови надання їй трьома країнами гарантії суверенітету та територіальної цілісності.

 

 Під час подій навколо Криму і Донбасу українські політики неодноразово і безрезультатно апелювали до пунктів “Будапештського меморандуму”, звинувачуючи підписантів документа, перш за все Росію, в порушенні та невиконанні взятих раніше на себе зобов’язань.

 

 Незважаючи на це Володимир Зеленський вирішив знову звернутися до теми “Будапештського меморандуму”. До свого «опитувальника» він включив запитання з формулюванням: “Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?”

 

 Фактично першим в «опитуванні Зеленського» взяв участь прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Відповідаючи на питання, як Кремль відреагує на ініціативи України повернутися до гарантій безпеки, передбачені у “Будапештському меморандумі”, Пєсков цілком очікувано заявив, що “Москва готова вести переговори з Україною виключно в рамках Мінських угод”.

 

 На уточнююче питання, чи готовий Кремль повернутися до “Будапештського меморандуму”, Пєсков ще раз заявив: “Я все сказав, що хотів сказати на цю тему”.

 

 Незважаючи на те, що подібна реакція Кремля була цілком передбачуваною і не стала несподіванкою, в Офісі президента України переконані в тому, що питання виконання положень “Будапештського меморандуму” треба піднімати і далі.

 

Нагадуємо:

Please follow and like us:

Блог

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Земля для атовців у Харкові: таємні схеми міської влади
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial