Для остаточної перемоги Україні потрібна зброя – Михайло Подоляк

  Для остаточної перемоги Україні потрібна зброя. “Війна закінчиться, коли ми відновимо контроль над нашими кордонами і коли Росія почне боятися України”, – заявив Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю AFP. 


  «Нам ще потрібні 150-200 танків, близько 300 одиниць бронетехніки, сотня артилерійських систем, 50-70 реактивних систем залпового вогню, включаючи грізні американські HIMARS, яких Україна вже має кілька одиниць, а також 10-15 протиракет систем, системи авіаційної оборони, щоб закрити небо», – сказав Подоляк.


  Він також згадав американські ракети ATACMS, які мають радіус дії 300 кілометрів, а дальність озброєння, яке зараз має Україна, ледве перевищує 80 кілометрів. На думку Подоляка, такі ракети «наблизили б кінець війни», дозволивши Україні «знищити великі російські військові склади», розташовані глибоко в окупованих районах, які поки що недоступні.


  Як повідомляє “Укроборонпром”, з Польщею, Чехією, Францією, Данією та ще кількома країнами укладено договори про створення оборонних підприємств, налагодження виробництва військової техніки та спільну розробку нових видів озброєння.


  Також вже готові домовленості на будівництво сервісних хабів з обслуговування та ремонту озброєння та техніки. Крім цього, керівництво  “Укроборонпрому”  заявляє, що вже нарешті налагоджено виробництво боєприпасів калібрів 120, 122 та 152 мм. Зразки боєприпасів виготовляються за стандартами НАТО та успішно пройшли випробування. Залишається сподіватися, що все це правда. 


  “Незважаючи на важкі військові поразки Росії в останні тижні, включаючи повернення Україною ключового південного міста Херсона, президент Володимир Путін все ще вважає, що “він може знищити Україну, це його одержимість” і вести з ним переговори “немає сенсу”, – стверджував Подоляк. – Наші партнери все ще думають, що можна повернутися в довоєнну епоху, коли Росія є надійним партнером”.

 

  Україна не може «дозволити собі жодної паузи» у своєму контрнаступі, незважаючи на прихід зимових холодів, які ускладнили ситуацію на місцях. “Сьогодні навіть невелика пауза просто збільшить кількість втрат, яких вже зазнала Україна”, – сказав чиновник.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова