Дієва допомога: у Черкасах ветерани возять медиків на роботу та безкоштовно роздають захисні маски

Не просто спостерігати, а долучитися до боротьби з коронавірусом  у своєму регіоні, вирішили учасники бойових дій у Черкасах

За їх ініціативою, працівники опорних лікарень міста, визначених для боротьби з Covid-19, можуть більше не турбуватися про те, як після зупинки руху громадського транспорту здолати шлях на роботу та з роботи. З початком дії карантинних обмежень медиків возять волонтери з числа активних учасників місцевого ветеранського руху.

Працюють активісти без вихідних, щодня виконуючи по декілька рейсів. Також виїжджають «по дзвінку», коли потрібно терміново доставити медичного працівника чи пацієнта до лікарні, або забрати додому. Грошей за свою роботу, природньо, не вимагають, витрати на заправку автомобілів та їхню дезінфекцію – турбота виключно власника та меценатів, які зголошуються допомагати.

Один з тих, хто бере активну участь у акції «Підвези медика до роботи» – голова громадської організації «Спілка ветеранів десантно-штурмових військ та військ спеціального призначення» та Ветеранського Братерства міста Черкаси Володимир Болсуновський.

 

– Медичі працівники зараз – найбільш вразлива категорія громадян. Адже вони мають максимальні ризики заразитися коронавірусом. І ветерани, напевно, як ніхто інший розуміють покладену на лікарів відповідальність, бо чудово знають, що таке боротьба та настільки у таких питаннях важлива підтримка. Саме тому активісти Будинку Ветеранів імені Є.Подолянчука спільно з волонтерами Національного Корпусу вирішили допомогти медикам, забезпечивши їх транспортом, – розповідає Володимир Болсуновський.

Варто зазначити, що ветеранська спільнота Черкас змогла самоорганізуватись не тільки для підвозу лікарів. Так, за час дії карантинних заходів команда Будинку Ветеранів та члени Ветеранського Братерства міста Черкаси за власний кошт закупили та абсолютно безкоштовно роздали черкащанам півтори тисячі захисних масок.

 

Володимир Болсуновський зазначає, що ветерани і надалі планують надавати посильну допомогу містянам. А коли закінчиться карантин, команда Будинку Ветеранів імені Є.Подолянчука продовжить активно працювати над благоустроєм свого приміщення та прилеглої території.

 

Будинок Ветеранів розташований у колишній будівлі дитячого садочка, яка довгий час була у занедбаному стані. Зараз, виключно зусиллями самих ветеранів та членів їх сімей, все набуває цивілізованого вигляду. У планах активістів – розміщення ветеранських спілок, кабінетів юридичної допомоги та творчої реабілітації, музею, різноманітних тематичних гуртків та навіть власної веб-студії. Вже зараз всі, хто цього потребує, мають змогу отримати допомогу досвідченого психолога, який зголосився працювати з ветеранами та їх рідними на базі Будинку Ветеранів.

 

Досвід ініціативних та активних учасників бойових дій з Черкас – гарний приклад для інших. Адже, на жаль, ми досить часто забуваємо, що наша сила – в єдності.

 

Олена Шаріпова