Дії росії проти України визнали геноцидом українського народу

  Комітет Сенату США з міжнародних відносин прийняв Резолюцію, в якій дії росії проти України визнали геноцидом українського народу. Про це повідомляє BBC.

 

  Документ був запропонований сенаторами як із Демократичної, так і з Республіканської партії. Резолюція закликає уряд США накласти на причетних до ведення війни росіян санкції в рамках “Акту Магнітського”.

 

  У Резолюції росію засуджують за геноцид українського народу. Крім того:

  • США, НАТО та європейські союзники мають підтримати уряд України, щоб запобігти подальшим актам геноциду українського народу з боку росії.
  • Резолюція підтримує трибунали та міжнародні кримінальні розслідування, щоб притягнути до відповідальності російське політичне керівництво та військових, винних у агресивній війні, військових злочинах, злочинах проти людяності та геноциді.
  • Президент США має використовувати “Акт Магнітського”, який був свого часу прийнятий для ведення санкцій проти причетних до переслідування юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського,  щодо винних та причетних до геноциду в Україні, який здійснюється рфією.

 

  Авторами резолюції виступили демократи Бен Кардін – очолює американську Гельсінську комісію, та Річард Блюменталь, а також сенатори-республіканці Джим Ріш та Ліндсі Грем.


  Раніше у зв’язку з війною проти України парламенти кількох країн світу оголосили росію спонсором тероризму, таку саму резолюцію схвалив і Європейський парламент. Міжнародний кримінальний суд (МКС) також веде проти Росії розслідування передбачуваних військових злочинів.


  Російська влада продовжує заперечувати, що ЗС рфії винні у злочинах під час війни. У москві також називають “фейками” дані про масові вбивства мирних жителів в українських містах – незважаючи на те, що такі вбивства підтверджуються безліччю достовірних свідчень.

 

Заставка НАГАДУЄМО