Дев’ять років тому росія здійснила анексію Кримського півострова

  Дев’ять років тому, 18 березня 2014 року, путін підписав із кримськими маріонетками «Договір про прийняття до рфії республіки Крим», що фактично означало анексію Кримського півострова. Цим самим росія порушила Будапештський меморандум та Договір про дружбу, співпрацю та партнерство, в яких Росія визнавала територіальну цілісність України у межах 1991 року.

  Під час анексії Криму загинули кримськотатарський активіст Решат Аметов та прапорщик ЗСУ Сергій Кокурін. Сьогодні їх вважають першими жертвами російсько-української війни.

  Дев’ять років тому було зруйновано головні засади Світової систему миру і стабільності, які з так важко вибудовувались після завершення Другої Світової війни. Анексію Криму не визнало міжнародне співтовариство, проти її організаторів та учасників запровадили санкції.

    Захоплення півострова рашистськими військовими без розпізнавальних знаків, так званими “ввічливими людьми – зеленими чоловічками”  за безпосередньої підтримки місцевих колаборантів, стало початком нового “гарячого етапу” Великої  неоголошеної війни між Росією та Україною, яка триває вже 9 років.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 388 доба