Дев’ять із десяти українських військовополонених зазнали жорстокого поводження

 Дев’ять із десяти українських військовополонених зазнали катувань, погрози сексуального насильства або інші форми жорстокого поводження. Про це заявив Генеральний прокурор України Андрій Костін, пише УНН з посиланням на сторінку посадовця в  Х (Twitter).

  “На всіх визволених територіях ми знаходимо свідчення цих жахіть. Лише в Херсонській області зафіксовано 11 катівень. У Харківській області розслідується майже 100 випадків катувань, у яких встановлено понад 700 постраждалих. Подібну картину ми бачимо і в інших деокупованих регіонах”, – повідомив Костін.

  На зустрічі зі спеціальною доповідачкою ООН з питань катувань, доктором Еліс Джил Едвардс генпрокурор зазначив, що за останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуального насильства або інші форми жорстокого поводження.

  Костін зауважив, що наразі ідентифіковано 156 підозрюваних – військових зс рф та представників окупаційної влади, щодо 114 з них до суду скеровано обвинувальні акти. Ще 35 осіб засуджено за катування та жорстоке поводження як воєнні злочини.

  “Агресор використовує тортури і як зброю війни, і як метод знищення української ідентичності в умовах окупації… Встановлено понад 160 осіб, які постраждали там від рук російських катів. Тисячі інших все ще залишаються в російському полоні”, – сказав генпрокурор.

  Він наголосив, що світова спільнота “має об’єднатися”, щоб домогтися звільнення військовополонених, “зруйнувати російську машину тортур і забезпечити покарання кожного з її учасників”.

  Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов 22 серпня заявив, що Україна, втретє у світовій історії, оголошує про створення змішаних медичних комісій для обміну полоненими.

НАГАДУЄМО:

Про нового міністра оборони, – Юрій Бутусов