Депутати Кілійської міської ради звернулися до влади щодо захисту сільгоспвиробників, які постраждали в період посухи 2019 -2020 років

Одещина дуже потерпає від засухи. Вже більше року немає дощів, зима була безсніжною. Гинуть посіви, земля перетворилась на порох. У південних районах Одеської області планують оголосити надзвичайну ситуацію через втрату врожаю у цьому році.

Поки ви тут радієте, що відкрились ресторани і салони краси… Василь Сердюченко, фермер із села Шевченкове Кілійського району, що на півдні Одещини, здійснив суїцид.

Міський голова Кілії Boychenko Pavel повідомив, що причина трагедії – повністю знищені засухою посіви на полях Василя Миколайовича.

 

Фермеру було 66 років, він мав 150 гектарів орендованої у односельчан землі. Через страшну засуху посіви загинули повністю. 900 тисяч гривень – скільки він мав виплатити людям. Василь Сердюченко залишив посмертну записку.

4 мільярди гривень в резервному фонді закладені якраз на такі випадки – як компенсація фермерським господарствам через надзвичайну ситуацію. Але компенсації отримують доларові мільярдери-латифундисти. А черга до селян все ніяк не може дійти.

Мер Бойченко розповідає, що місяць тому Кілійська міська рада звернулась до президента України, Кабміну і парламенту з проханням виділити кошти невеликим фермерським господарствам на компенсацію втрат. Жодна державна інституція не відповіла на це звернення.

На засіданні сесії Кілійського міської ради, яке відбулося 12 травня, депутати проголосували за повторне звернення до Президента України, прем’єр-міністру, Кабінету міністрів, народних депутатів, голові Верховної Ради, голові Одеської обласної державної адміністрації щодо захисту сільгоспвиробників, які постраждали в період посухи 2019 -2020 років.

Про це повідомляє «Бессарабія INFORM».

Рішення, спрямоване на виплату компенсації фермерам, які зазнали колосальних збитків через тривалу відсутність опадів, підтримали одноголосно.

Глава ОТГ Павло Бойченко, коментуючи дану ситуацію, зазначив, що анонсоване раніше пропозицію Уряду надати фермерам пільгові кредити, не вирішить ситуацію, тому що фермери, щоб засіяти свої поля, і так були змушені брати кошти в борг через неврожай минулого року.

«Податки – плати, кредити – плати…», – інформацію про ситуацію на Одещині в репортажі ТСН: