Чи нападе Росія на Україну, або як працює дезінформаційна кухня

  Коли запитали, чи нападе Росія на Україну, відповів, що поки відбувається шантаж і створення переговорної позиції. Тому що у Кремлі сидять злочинці, а не ідіоти. Так вони не готують нападу, бо агресія має бути несподіваною, блискавичною та легітимною в очах середнього російського “телепузіка”.

 

  Для надання легітимності потрібна агресивна картина масових заворушень всередині країни – жертви агресії. Потрібні “націоналісти”, “терористи”, “екстремісти” та їхні ляльководи “Нік та Майк” із-за кордону. Після цього в очах “телепузіків” агресор постає як “миротворць”, а сама війна подається і виглядає як “вимушена відповідь”.

 

  Органічні протести сьогодні можна прорахувати, а синтетичні організовувати, не виходячи навіть із власного кабінету. Для цього існують сотні мільйонів ботів у соцмережах, які кілька разів на хвилину моніторять бігдату та розповсюджують коментарі від імені реальних людей.

 

  Із зібраних даних складають психологічні профілі користувачів. Після цього на цільову аудиторію таргетують наративи для створення потрібної дії. І більшість людей цього навіть не помітить, поки дія не розпочнеться. Масштабом та брутальністю дії теж можна керувати.

 

  Так, наприклад, можна додати мешканців Нових Санжар до групи у вайбері та звернутися до них із закликом: “Захистимо наших дітей!” І сотня з тисячі відгукнуться і влаштують масові заворушення. А далі з’являться БТРи Нацгвардії та потрібна картинка у телевізорі. Залишилося додати до зображення потрібний коментар і поширити «інформацію» по всьому світу.

 

  Можна таргетувати заклики до дії на цілу країну. З кількох мільйонів завжди знайдуться кілька тисяч, що вийдуть на протест. З тисяч знайдуться сотні, які не втримаються і обов’язково влаштують підпали та пограбування. Під їхній психологічний профіль готують окремі заклики. За необхідності можна додати ув’язнених та бійців ПВК.

 

  У СРСР було ціле управління з дезінформації у складі ПГУ КДБ СРСР. Фахівців зі знанням іноземних мов готували у ВІІЯ. Дезінформатори систематично друкувалися у ЗМІ та поширювали чутки. Сьогодні технологія така сама, просто до чуток додали астротурфінг, націлення та аналіз бігдати в соцмережах.

 

  Кампанії з дезінформації досить дешеві та ефективні. З їхньою допомогою можна вчиняти злочини у всіх на очах і при цьому уникати відповідальності. Можна розв’язувати війни у вигляді ” боротьби за мир ” . Незгодних оголосити “зрадниками”. Можна грабувати свою країну та правити вічно, обманюючи людей.

 

Юрий Христензен

Переклад “НОВА: новини втетеранів”