Часопис війни, 557 доба – останні події на фронті

  Триває 557 доба війни. Генштаб ЗСУ інформує, що минулої доби на фронті відбулось 45 бойових зіткнень.

На Лиманському напрямку противник вів наступальні дії в районі Новоєгорівки Луганської області.

На Авдіївському напрямку противник здійснив спробу наступу в районі східніше Сєверного Донецької області.

На Мар’їнському напрямку тривають запеклі бої в районі південніше Красногорівки та Новомихайлівки Донецької області.

На Мелітопольському напрямку ЗСУ прорвали першу лінію російської оборони поблизу Запоріжжя. На її зведення росіяни витратили 60% свого часу, повідомив командувач ОСУВ «Таврія» Олександр Тарнавський.

  «Зараз ми перебуваємо між першою і другою лініями оборони. Я думаю, рашисти вірили в те, що українці не прорвуться через першу лінію. Вони готувалися понад рік і зробили все, щоб добре підготувати цю ділянку», — сказав Тарнавський.

  До першої лінії українська армія підходила так повільно, тому що суцільні мінні поля, що прострілювалися, доводилося метр за метром ночами розмінувати вручну. Далі слідує простір, у якому доводиться пересуватися і російським частинам, і тому їх мінні поля вже не є суцільною смугою.

  Зараз рашисти підтягують свої резерви на південний фронт не лише з України, а й з росії. На Мелітопольському напрямку темпи просування суттєво зросли у порівнянні з першими місяцями наступу. Найближчим часом все буде залежати від розвитку подій біля Вербового та Новопрокопівки.

 

  Біля Роботиного потрапили в полон перші рашистські десантники з 104 полку 76 десантно-штурмової дивізії. 234 та 237 полки на марші з Кремінної в район бойових дій на південнй напрямок. Зняття підрозділів з Кремінної свідчить про проблеми у рашистів з резервами, які керівництво намагається вирішити у такий спосіб.

  За даними Інституту вивчення війни, українська артилерія відкинула російські артилерійські підрозділи від лінії фронту, і тепер вони не можуть ефективно підтримувати свою піхоту.

  Російська пропаганда пояснює, чому окупанти тікають біля села Вербове. ЗСУ змогли обіграти росіян біля Роботиного та Новопокровки. Вони виманили окупантів під Новопокровку і просунулися на заході в районі Вербового. А російські війська, тим часом, знімають з лівого флангу свої підрозділи, щоб ЗСУ не вдарили їм у спину, або щоб вони не потрапили в оточення.

  “Україна не може перемогти Росію зараз, але перемога до 2025 року можлива при посиленні західної підтримки”, — генерал Річард Берронс. “Нинішній контрнаступ України не витіснить Росію – хоча ніхто на це і не очікував. Малоймовірно також скорочення площі окупації вдвічі до настання зими, що могло б бути однією з найбільш оптимістичних цілей”, – пише Берронс у колонці для Financial Times.

  На його думку, перемога України “займе більше часу і коштуватиме більше, ніж ми сподівалися”.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 556 доба – останні події на фронті