Часопис війни, 523 доба – огляд подій на фронті

Триває 523 доба війни. Протягом минулої доби на фронті відбулось понад 36 бойових зіткнень, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ. 

На Сватівському напрямку проведено стабілізаційні заходи. ЗСУ вибили ворога з району Надії та частини Новоєгорівки. Завдяки підтягнутим резервам та додатковим силам, окупанта було зупинено. Сьогодні можна стверджувати про стабілізацію лінії фронту з подальшим витісненням ворога на вихідні позиції.

  Не зважаючи на одразу дві заяви рашистів протягом тижня про їхні успіхи біля Синьківки, ні одна із цих заяв не відповідає дійсності -лінія фронту там змін не зазнала.

  Західніше Кармазинівки були задіяні підкріплення і це дало позитивний результат. Ворогу не дали закріпитися не тільки біля н.п.Надія, а й в самому селі. В результаті боїв у Новоєгорівці, ворог, ймовірно, зачепився лише за східну частину села. На 30 липня 2023 року під повним контролем російських окупантів залишається тільки Сергіївка.

  Значно більші сили ворог задіює у Серебрянському лісництві, але при цьому значних успіхів там рашисти так і не досягли.

Бахмутський напрямок. Тут ситуація суттєвих змін не зазнала, як і на решті ділянок фронту. Втрати з обох сторін тут такоє є значиними.

  Не зважаючи на заяви західних військових аналітиків від 25 липня про перехід під повний контроль ЗСУ, бої в селі Кліщіївка тривають ще й досі. В північній частині та на околицях села зосереджені значні резерви рашистів.

  Бої точаться біля Андріївки та Курдюмівки. Рашисти за підтримки арти продовжують чіплятися за кожну посадку.

Авдіївський напрямок. Рашисти періодично ходять на штурми з Крутої Балки в бік Авдіївки, але до змін лінії фронту це не призводить. Біля Невельського ЗСУ мали частковий успіх. В Мар’їнці бої тривають за західну частину міста, проте суттєвих змін лінії зіткнення там теж не зафіксовано.

Бердянський напрямок. Після звільнення Старомайорського бойові дії проходять по лінії: Приютне – каскад водосховищ – Завітне Бажання – північні околиці Урожайного.

  Урожайне за два місяці для ворога перетворилося у виступ із хитким положенням на східному фланзі. Дані фактори ускладнюють подальшу оборону села, незважаючи на значну кількість наліплених фортифікаційних споруд у самому селі. Деокупація даного села є питанням часу.

Запорізька ділнка фронту. В соцмережах з’явилося достатньо кадрів масованої атаки 116 ОМБр, яка була спрямована між Роботине та Вербове. Частину позицій ворогу вдалося повернути. На решті ситуація або невідома. На жаль, з’явилися кадри як і з нашими полоненими, так і з нашою втраченою технікою. Від успіху нас відділяли невдалі дії на флангах.

  Наші бійці помітили, що чим глибше лінія фронту просувається у бік позицій рашистів -тим менша щільність мінних полів. Якщо зараз ЗСУ знову зупиняться на пару місяців, то отримаєють тіж самі граблі, як і в червні.

Таврійська ділянка фронту — без змін. Відбуваються бойові зіткнення на островах Дніпра.

Нагадуємо:

Часопис війни, 522 доба – огляд подій на фронті