Часопис війни, 457 доба – огляд головних подій

  Триває 457 доба доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом минулої доби відбулось 22 бойових зіткнення,  інформує пресслужба ГШ ЗСУ. Дощова погода впливає на активність на лінії безпосереднього зіткнення.

На Куп’янському напрямку противник не припиняє спроб покращити тактичне положення. Завдав авіаударів біля Чайківки та Кислівки Харківської області. Протягом доби вів безуспішні наступальні дії в районі Масютівки.

На Лиманському напрямку ворог вів безуспішні наступальні дії в районі Білогорівки. За минулий тиждень просунувся на п’ятдесят метрів в районі насосної станції.

На Бахмутському напрямку протягом доби противник  продовжує вести наступальні дії в районі Бахмуту. Від ворожих обстрілів постраждали Васюківка, Привілля, Оріхово-Василівка, Григорівка, Бахмут, Калинівка, Часів Яр, Іванівське, Ступочки, Предтечине, Костянтинівка, Біла Гора та Північне.  Є ознаки виведення терористів-вагнерівців невеликими групами з міста і заміна їх регулярними підрозділами зс рф.

На Авдіївському напрямку ворог вів безуспішні наступальні дії у напрямку Красногорівки. Завдав авіаційних ударів в районі Авдіївки та Водяного. Здійснив артилерійські обстріли біля Авдіївки, Первомайського та Карлівки.

На Мар’їнському напрямку підрозділи сил оборони відбили численні атаки противника в районі міста Мар’їнка. Там же ворог задіяв для ударів авіацію. В той же час, ворожих обстрілів зазнали Мар’їнка та Побєда.

На Шахтарському напрямку російські окупанти обстріляли Вугледар, Пречистівку та Новосілку.

На Запорізькому та Херсонському напрямках рашисти продовжують знаходитися в обороні.  

У Чорному морі незрозуміла подальша доля російського корабля-розвідника «Іван Хурс» –  дуже схоже, що БПА-брандери завдали йому ушкоджень. І хоч рашисти розмістили відео, на якому з гармати корабля вдається знищити один БПА-брандер, вчора з’явилося ще одне відео успішної атаки другого безпілотного апарата-брандера. Як завершилась атака третього брандера – невідомо. 
  Рашисти розмістили відео дворічної давнини  на якому корабль «Іван Хурс» проходить протоку Босфор. Відео супроводжує пояснення, що “у корабля відсутній крен на лівий борт”.

Білорусь. Російська Федерація вчора порушила Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, розмістивши її на території білорусії. Про це біль детально в статті “Москва порушила Договір про нерозповсюдження ядерної зброї

Бєлгородська Народна Республіка. Республіканські повстанці з “РДК” продовжують рейд населеними пунктами Бєлгородщини, записуючи місця свого перебування на відеоро та викладаючи все це в соцмережі. 
  Нещодавні події на Бєлгородщині були настільки несподіваними для держави-агресора, що дезорієнтували її пропагандистів повністю. «З боку окупаційної влади там спостерігається паніка, хаос і невизначеність», ― зазначив представник ГУР Андрій Юсов. Евакуацію з населених пунктів Бєлгодщини російське окупаційне керівництво розпочало через власні артилерійські удари по цивільних помешканнях росіян, а озвучені рашистами втрати серед  повстанців не відповідають дійсності.

   Андрій Юсов також зазначив, що в діях повстанців-громадян рфії, які наводять конституційний лад на своїй території, значно більше легітимності, ніж у злочинного кремлівського керівництва, який фактично встановило на росії  режим внутрішньої окупації.

  Воєнна розвідка України нині перевіряє інформацію про перекидання московією своїх підрозділів з фронту на Бєлгородщину. 

  Вдалося повернути з російського полону ще 106 наших захисників. Додому повертаються вісім офіцерів та 98  військовослужбовців рядового та сержантського складу. Також репатрійовано три тіла: двох іноземців та українки. Усі врятовані Захисники захищали нашу землю на Бахмутському напрямку, 68 визволених воїнів вважалися зниклими безвісти.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 456 доба – російські війська здійснюють перегрупування