Часопис війни: 221 доба

  Триває 221 доба російського широкомасштабного вторгнення. Російські загарбники продовжують вести повномасштабну збройну агресію проти нашої України. Генштаб ЗСУ інформує, що противник продовжує вести наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Лиманському напрямках, намагається покращити тактичне положення на Куп’янському напрямку. Зосереджує зусилля на захопленні Донецької області в межах адміністративного кордону, успіху не має.


  За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка, Червонопопівка Кузьміне Луганської області та Соледар, Білогорівка, Підгородне, Бахмут, Кліщіївка, Водяне, Курдюмівка, Майорськ, Мар’їнка і Побєда Донецької області.

(КАРТА)

  Як зазначили в Інституті вивчення війни, навіть російські пропагандисти вже говорять про те, що захисники нашої країни готуються поновити наступ на Лиманській ділянці.


  пригожин намагається використати ситуацію в Соледарі для розкрутки свого професійного бандфомування “ПВК Вагнер”, як єдиного російського угрупування в Україні, здатного досягти успіху на війні. Сам пригожин заявив 9 січня 23 року, що “виключно” підрозділи його компанії займають позиції в Соледарі. Він зазначив, що бійці “ПВК Вагнер” наразі ведуть “запеклі бої за будівлю міської адміністрації”. Багато “експердів” у рфії розглядають ці успіхи як ознаки того, що сили компанії Пригожина незабаром можуть оточити Бахмут.


  Як повідомив журналіст Юрій Бутусов, зараз у Соледарі ситуація дуже складна. Ворог вийшов на позиції, з яких прострілює основну трасу постачань на Соледар. На сам шлях рашисти вийти не можуть, але нормальне функіонування траси наразі неможливе, що не є добре для оборони міста.

 

  Юрій Бутусов у своєму репортажі з Соледара також повідомив, що рашисти досить грамотно організували наступ. Спочатку вони атакають по всьому фронту, а потім, з’ясувавши “слабкі місця” в бороні ЗСУ, спрямовують наступний наступ всіх наявних сил саме на цій невеличкій ділянці фронту.
Вагенрівці кинули в бій всіх “зеків”, які у великій кількості зинщуються підрозділами ЗСУ. У місті тривають вуличні бої. ЗСУ контролюють всі висоти і найбільші будиники у місті і окремий бій за якусь окрему “будівлю міської адміністрації” на ситуацію в цілому особливо не впливають.


  Під Бахмутом 4 бійці ЗСУ ліквідували 15 загарбників, шестеро вижили потрапили в полон. Тобто наші бійці повністю ліквідували ворожий підрозділ росіян. Про це розповів журналіст Юрій Бутусов. Цей бій провів тактичний гурт “Адам”. Операція пройшла без втрат із нашого боку.


  Стало відомо, що у тимчасово окупованій Горлівці рашисти “мобілізували” мирних жителів, серед яких люди з інвалідністю.


  Рашисткого генерал-полковника Лапіна, на якого “за здачу Лимана” сильно критикували товаріщі пригожин та рамзанка диров, призначили начальником Головного штабу Сухопутних військ. Раніше він виконував обов’язки командувача угрупуванням військ Росії “Центр” в Україні. Новину почали розганяти роспропагандистзмі, посилаючись на дані Мінубивств росії.

 

Генерал-полковник Лапін

 

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 220 доба