Часопис війни: 149 доба

На Волинському та Поліському напрямках на початок 149 доби війни ситуація суттєвих змін не зазнала. Терміни перевірки бойової готовності ЗС республіки Білорусь продовжено до 31 липня поточного року.

На Сіверському напрямку, з метою демонстрації присутності, ворог обстрілює позиції наших підрозділів та цивільну інфраструктуру.
 
На Харківському напрямку ворог обстріляв із артилерії райони населених пунктів Мосьпанове, Руські Тишки, Дементіївка, Золочів, Стара Гнилиця, Рідне, Ртищівка, Пушкарне, Велика Бабка, Петрівка, Слатине та Леб’яже.
 
   476 ракетних ударів російська армія завдала по місту Ізюм Харківської області — стільки ракет окупанти не запускали навіть по Маріуполю, – розповів секретар РНБО Олексій Данілов.
 
На Слов’янському напрямку окупанти здійснили артилерійські обстріли неподалік Дібровного, Чепіля, Адамівки, Карнаухівки, Микільського, Курульки, Хрестища і Мазанівки.
 
На Донецькому напрямку основні зусилля противника зосереджуються на Краматорському та Бахмутському напрямках. 
 
На Краматорському напрямку  ворг веде штурмові дії в напрямку Верхньокам’янка – Верхньокам’янське, бойові дії тривають.  Противник здійснював вогневий вплив із танків ствольної та реактивної артилерії поблизу Донецького, Серебрянки, Верхньокам’янського, Спірного та Івано-Дар’ївки. Біля останнього завдав авіаційного удару. 
 
Часопис війни: 149 доба
На Бахмутському напрямку противник здійснював обстріли наших військ з наявних вогневих засобів в районах населених пунктів Берестове, Бахмут, Костянтинівка, Білогорівка, Покровське, Кодема, Весела Долина, Нью-Йорк, Яковлівка, Васюківка, Кліщіївка та території Вуглегірської ТЕС. Завдав авіаудару неподалік Стряпівки.
 
Втратами для ворога завершились штурмові дії у напрямках Доломітне – Новолуганське та Стряпівка – Соледар. Дезорганізовані підрозділи окупантів наші воїни відігнали назад.
 
Противник продовжує спроби штурму у напрямку Вуглегірської ТЕС та поблизу Покровського, бойові дії тривають.
 
На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Піски, Авдіївка, Новомихайлівка, Пречистівка, Залізничне, Павлівка, Времівка, Новоандріївка, Шевченко, Тернувате, Володимирівка, Новояковлівка, Малі Щербаки, Кам’янське та Полтавка. Авіаудар зафіксовано біля Пречистівки.
 
Часопис війни: 149 доба

На Південнобузькому напрямку противник веде оборону зайнятих раніше позицій. Усі спроби ворожих штурмових дій у напрямках Мала Семейдинуха – Андріївка та Давидів Брід – Білогірка наші воїни одразу придушили. Окупанти відійшли.

 

  Російська армія почала панікувати. Таку думку висловив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк. “Російська армія, як тільки у нас з’явилися HIMARS, почала панікувати. Логістичні центри та центри боєкомплектів – під ударом, центри тактичного ухвалення рішення – під ударом. Тобто все це викликає панічні настрої (у рашистів – ред.) і це все відчувають люди на місцях. Вони розуміють, що буде все інакше”, – пояснив Подоляк.

 

  Шахіст і російський опозиціонер Гарі Каспаров висловив припущення, що Путін хоче «оголосити про свою перемогу над Україною» 7 жовтня, у день народження. Путіну у жовтні виповниться 70 років.