Часопис війни: 125 доба героїчного протистояння російському воєнному вторгненню

   Сьогодні, 28 червня 2022 року, триває 125 доба героїчного протистояння російському воєнному вторгненню. Ситуація на фронті продовжує залишатись складною.

 

На Волинському та Поліському напрямках в збройних силах Республіки Білорусь відзначається проведення планового тренування зі зв’язку з залученням вузлів зв’язку пунктів управління, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.

 

  Генерал ЗСУ Сергій Кривонос вважає, що саме зараз є велика загроза нападу на Україну з території Білорусі. “Росіяни зараз посилено “обробляють” політичне керівництво країни. Плюс вони досить жорстко контролюють настрої у білоруській армії. Вони там зараз мають практично у кожному підрозділі своїх офіцерів-кураторів, які чітко відстежують настрої. Також вони проводять додаткову пропаганду, щоби виправдати свої наміри” щодо вторгнення на наші землі”, – заявив Кривонос .

 

На Сіверському напрямку агресор обстріляв із ствольної та реактивної артилерії н.п. Покровка, Старикове, Порозок та Верхня Пожня Сумської області. Провів повітряну розвідку позицій наших військ БпЛА типу “Орлан-10” у прикордонних районах Чернігівської області.

 

На Харківському напрямку ворог завдав авіаудару в районі населеного пункту Явірське та обстріляв з артилерії елементи інфраструктури в районах населених пунктів Харків, Руська Лозова, Старий Салтів, Перемога, Чепіль та Мілова.

 
  Українські воїни успішно відбили атаки противника у напрямку Довгалівка – Залиман. Окупанти відійшли.
 
На Слов’янському напрямку рашисти ведуть наступ в напрямку Довгеньке – Долина та намагаються створити умови для подальшого наступу на Слов’янськ. Основні зусилля зосереджує на продовженні наступу на напрямку Ізюм – Слов’янськ. Спробу ворожого наступу в напрямку Довгеньке – Долина наші захисники рішуче зупинили та відкинули ворога назад.
 
  Російські окупанти обстрілюють позиції наших військ із артилерії та реактивних систем залпового вогню, здійснили повітряну розвідку з БпЛА в районі населеного пункту Грушуваха
 
На Краматорському напрямку активних дій ворог не вів. Здійснив артилерійські обстріли районів населених пунктів Маяки та Тетянівка із ствольної артилерії.
 
На Лисичанському напрямку російські окупанти, окрім застосування мінометів та ствольної артилерії, завдали авіаційних ударів в районах населених пунктів Миколаївка та Яковлівка. Ворог здійснює  наступ у напрямку Вовчоярівка – південна околиця Лисичанського НПЗ. Тривають запеклі бої.
 
   Противник намагається взяти під повний контроль автодорогу Бахмут – Лисичанськ. З метою викриття вогневих позицій наших підрозділів провів розвідку боєм у напрямку Миколаївка – Спірне, в подальшому – вів наступ у зазначеному напрямку. Українські воїни відбили наступ та змусили ворога відійти.
 
На Бахмутському напрямку окупанти обстрілюють з артилерії райони Костянтинівки, Білогорівки, Виїмки, Покровського, Бахмута і Соледара. Також ворог проводить штурмові дії у напрямку Миронівка – Вуглегірська ТЕС, бойові дії тривають.
 
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій противник не вів, здійснює обстріли із ствольної та реактивної артилерії районів населених пунктів Водяне, Авдіївка, Катеринівка, Комар, Щербаки, Зелений Гай та Новоданилівка. Завдав авіаударів поблизу Кам’янки, Авдіївки та Шевченко.
 
Наші воїни ворожий наступ у напрямку Єгорівка – Павлівка. Ворог із втратами відійшов.
 

На Південнобузькому напрямку противник основні зусилля зосереджує на утриманні раніше зайнятих рубежів, недопущенні проведення нашими військами контрнаступальних дій у Херсонській та Миколаївській областях.